Johannes Veenema.
Johannes Veenema. Foto: RondOm Vandaag.

“VV Gorredijk is toe aan de volgende stap”

Sport Voetbalspecial 2023

GORREDIJK - VV Gorredijk wil structureel meedoen in de top van de Derde klasse, dat stelt kersverse hoofdtrainer Johannes Veenema. De ambitieuze trainer maakte dit seizoen de overstap, nadat hij met SC Franeker promoveerde naar de Derde klasse. Bij Gorredijk gaat hij voor een zelfde scenario: “De jongens hier zijn toe aan de volgende stap.” 

De 37-jarige Johannes uit Frieschepalen loopt -ondanks zijn jonge leeftijd- al heel wat jaren mee als trainer. Hij begint zijn trainersloopbaan bij ‘zijn’ club RWF en heeft hier verschillende teams onder zijn hoede. Johannes traint onder andere de jeugd, het vrouwenelftal en is bovendien drie jaar actief als trainer van het tweede elftal. Vervolgens besluit de trainer om zich bij andere clubs verder te ontwikkelen, namelijk: Harkemase Boys als jeugdtrainer, LTC als assistent-trainer en voor het eerst een uitdaging als hoofdtrainer aan te gaan bij Boerakker. Het hoofdtrainerschap bevalt hem zo goed, dat Johannes het daarna niet meer loslaat. Hij is lange tijd trainer van Grootegast, Franeker en nu dus Gorredijk. En bij Gorredijk ziet hij een enorme potentie. 

Club met potentie

“Gorredijk is een grote vereniging met een enorme potentie”, licht Johannes toe. “De club is al jarenlang actief in de Derde klasse en is twee jaar geleden zelfs dichtbij promotie geweest naar de Tweede klasse. Het afgelopen seizoen begonnen de mannen ook voortvarend, maar na de winterstop zijn ze om verschillende onderliggende redenen afgegleden en hebben ze zelfs nog moeten uitkijken voor degradatie. Een belangrijke oorzaak waren blessures en een (te) kleine groep. Daarom heeft de club gezegd: ‘dit moet niet weer zo’. Mijn ambitie om aan een club/team te bouwen, past dan ook heel goed bij de ambitie van de club: structureel meedoen in de top van de Derde klasse.” 

Als team strijden

Johannes staat voor aanvallend en dynamisch voetbal. “Met als belangrijkste voorwaarde dat we als team strijden, het samen doen en zorgen dat het elftal niet uit elkaar valt”, legt hij uit. “Ik ben als trainer gedisciplineerd, veeleisend en fanatiek. Die kernwaarden zocht de club ook in een trainer, dus ik denk dat het heel goed gaat passen. En wat heel belangrijk is: samenwerken staat voor mij centraal. Alleen door het samen te doen, kun je tot successen komen.”

Alleen door het samen te doen, kun je tot successen komen.

Gezamenlijk iets neerzetten

En dat is waar Johannes en de club op inzetten. Samen iets neerzetten en bouwen. “Het voordeel van een nieuwe trainer is dat het nieuwe, frisse energie in een groep teweeg brengt. Daarnaast zijn er in samenspraak met de TC veel jeugdspelers doorgestroomd; zelfs vanuit de JO17 komt er een speler bij! Dat is een hele mooie basis om aan het seizoen te beginnen. Verder zijn er vier jongens van Jubbega overgekomen. Twee uit de eerste selectie en twee uit de B-selectie. Ook zij zijn enthousiast geworden van de plannen van Gorredijk en we zien direct dat deze jongens een stukje kwaliteit meebrengen. Dat is heel belangrijk, want je wil de kwaliteit van de kern van je groep omhoog brengen. We hebben nu een groep van 26 inclusief 3 keepers. Dat is top, want je kunt op die manier ook spelers af laten vloeien naar het tweede elftal en daar een volwaardig team op de been brengen. Die samenwerking vind ik ook heel belangrijk, want je ziet bij heel veel clubs dat het tweede team niet op orde is en er daardoor lastige situaties ontstaan met spelers die af en toe niet kunnen voetballen, of mee moeten doen bij een team dat eigenlijk geen selectieteam is.” 

Een prijs pakken

Het doel van Gorredijk is dan ook om een prijs te pakken dit jaar. Dat kan ook een periodetitel zijn. “We gaan er vol voor en dan zien we wel waar het schip strandt. Ik vind ook dat we dat als club uit moeten spreken, want het uitspreken van ambitie geeft ook extra motivatie aan je spelersgroep om er iets voor te doen. Het is nog belangrijker dat de hele club het uiteindelijk gaat dragen. Wij kunnen als eerste elftal namelijk niet zonder de rest. Als die bereidheid er onderling is, kan het wel eens een heel mooi seizoen worden. Ik wil in ieder geval een groot compliment maken aan de TC voor het samenstellen van de selectie en de structuur die zij binnen de club neerzetten. We gaan er met zijn allen voor om er een heel mooi seizoen van te maken! We hebben er enorm veel zin in.”

Afbeelding
Afbeelding
Column Melissa: Ik mis mijn ouders, maar niet op dezelfde manier Column 7 uur geleden
Afbeelding
Vrijheid, vertrouwen en vakmanschap: De shows tijdens Paard & Erfgoed blijven je verbazen! Evenement 10 uur geleden
Nynke Mulder (links) en Petra Thijssen (rechts)
‘Als ik de HYROX haal, is dat echt een overwinning’ Sport 10 uur geleden
Afbeelding
Herinrichting Kattebos Heerenveen van start: hinder tot eind november Algemeen 12 uur geleden
Afbeelding
Friesland goed vertegenwoordigd bij Popronde 2026 Cultuur 7 mei, 17:00
Afbeelding
Verwachting mei: buien en mogelijk vrij warm Algemeen 7 mei, 08:00
Afbeelding
File op A7 door ongeval bij Heerenveen 112-Nieuws 6 mei, 16:20
Afbeelding
Tryater speelt Swimbad in openluchtzwembad Bakkeveen Cultuur 6 mei, 12:00