Afbeelding
Foto: Mango Pictures

X-Mas Dinner van De Kas groot succes

Samenleving

DRACHTEN - Op maandag 19 december organiseerde Stichting De Kas een kerstdiner voor kanszoekende jongeren in Hopper, het theatercafé van Schouwburg De Lawei. Zeker honderd jongeren uit Smallingerland maakten voor het eerst kennis met De Kas en genoten van een heerlijk diner, live-muziek en de warme sfeer.

Het X-Mas Dinner van de Kas werd afgetrapt door de liveband, die onder leiding van Sera Noa kerstmuziek ten gehore bracht. De muziek deed al snel zijn werk en liet dan ook gelijk zien waar De Kas zich sterk voor maakt. Muziek, cultuur en sport brengt jongeren met elkaar in verbinding. Het duurde dan ook niet lang voor de sfeer in Hopper opwarmde en de jongeren met elkaar in gesprek gingen. 

Leden van het Dreamteam van De Kas plus zo’n twintig vrijwilligers schoven aan bij de jongeren om met ze te connecten en gebruikten daar creatieve hulpmiddelen bij, zoals grappige ijsbrekers en glazen potten gevuld met prikkelende vragen. Tegen de tijd dat het eten werd geserveerd zat de sfeer er goed in. Jongeren leerden elkaar kennen en maakten grapjes met elkaar, maar ook eerlijke kwetsbare verhalen werden niet geschuwd. 

Na het diner was het tijd om samen te werken en bezig te zijn met kunst en cultuur. De jongeren maakten samen schervenkunst. Aan de ene kant van de scherf schreven zij op wat ze graag achter willen laten in 2022, de andere kant werd beschreven met iets wat ze mee willen nemen naar 2023, waar ze naar verlangen of op hopen. Vervolgens plakten ze de scherf op een kruk en zo ontstond het eerste meubelstuk van De Kas, wat een waarlijk kunstwerk is geworden. Nu nog opzoek naar een eigen locatie waar het meubelstuk geplaatst kan worden. 

Uiteraard werd de avond spontaan afgesloten met nog meer muziek en plezier. Sommige jongeren maakten muziek, brachten (rap)nummers ten gehore, dansten en speelden spelletjes met elkaar. Angela van Arendonk, initiatiefneemster van Stichting De Kas, kijkt tevreden terug op een geslaagd eerste evenement van de stichting: “Teamwork makes the dreamwork”. 

De Kas

De Kas is een nieuwe stichting in Drachten die een veilige plek wil creëren voor jongeren uit de regio. Door middel van sport, kunst en cultuur willen ze jongeren bewegen richting verbinding met zichzelf en anderen. De Kas biedt een plek waar de omstandigheden zo zijn dat jongeren tot bloei komen. 

Helpt u mee?

Stichting De Kas helpt jongeren in Smallingerland en kan dit werk doen dankzij giften van betrokken mensen. Staat u achter de missie van Stichting De Kas en wilt u hen helpen om kanszoekende jongeren in Drachten en omgeving te ondersteunen in hun ontwikkeling? Ga dan naar https://bit.ly/3FMtF9H of neem contact op via Instagram (@dekasdrachten)

Afbeelding
Zomeractiviteiten bij Bibliotheek Drachten Recreatie & Ontspanning 16 uur geleden
Afbeelding
Een festival dat draait om verbondenheid Evenement 19 uur geleden
Maaike Dillema (r) samen met collega Ingrid Buma (l).
Zorgverleners en patiënten lopen samen de eerste editie van LoveLife Run in Drachten Algemeen 21 uur geleden
Afbeelding
Mazzelshop Camping Totaal: dé kampeerspecialist onder één dak met Ultiem Buitenleven Recreatie & Ontspanning 23 uur geleden
Afbeelding
Column Melissa: Ik herhaal het nog eens, niet alle sporttransformaties zijn zichtbaar! Column 18 jun, 18:00
Afbeelding
Busje belandt enkele meters van de weg in sloot bij Rottevalle 112-Nieuws 18 jun, 14:56
Afbeelding
Watersonate van het Linnaeus Trio te beleven op De Kruidhof Cultuur 18 jun, 10:00
Het eerste damesteam van Drachten Diamonds.
‘Het is heel tof om als team aan dit doel te werken’ Sport 18 jun, 08:00