Annemieke  Keizer-Sloff (conservator), Ramona Dumas (conservator), Truus en Carel Hamers.
Annemieke Keizer-Sloff (conservator), Ramona Dumas (conservator), Truus en Carel Hamers.

Museum Dr8888 verwelkomt de 1000e bezoeker

Cultuur

DRACHTEN - De Limburgse Carel Hamers werd dinsdag 20 juni als de 1000e bezoeker verwelkomd in de Merzbau van Museum Dr8888. Hij werd door de conservatoren van het museum verrast met een mini Merz en een speciale rondleiding. Dat het ook nog de geboortedag was van Kurt Schwitters, maakte de dag nog eens extra bijzonder.

Hamers vond de Merzbau heel indrukwekkend. “Je kunt er wel naar blijven kijken.” Ook is hij vol lof over de inrichting van de tentoonstelling. “Wat ik zo mooi vind, is dat de geschiedenis van Drachten hier zo mooi terugkomt”, vult zijn vrouw Truus Hamers aan. “Daar zou ik erg trots op zijn, als ik hier zou wonen.” 

Museumkaart

Hoewel het echtpaar niet in de buurt woont, waren ze wel bekend met het museum. “Dat is ook het voordeel van een museumkaart”, aldus mevrouw Hamers. “Je gaat dan sneller voor de tweede keer hetzelfde museum bezoeken en ontdekt elke keer wel iets nieuws.” Hamers bezoekt graag kleinere musea: “Juist dan kun je alles goed in je opnemen en met aandacht bekijken.”


Museum voor jong en oud

De tentoonstelling EIN PARADIES FÜR DIE NEUE KUNST KURT SCHWITTERS IN DR8888 is sinds 29 april open voor publiek. De Merzbau van kunstenaar Marten Winters wordt door de bezoekers enorm goed gewaardeerd. Winters maakte de Merzbau van afgedankte materialen van inwoners van Drachten. Behalve reguliere bezoekers, weten ook steeds meer scholen de weg naar het museum te vinden. Het museum biedt hiervoor speciale educatieprogramma’s aan.


Afbeelding
Het gaat goed met de Friese muziekscene Cultuur 2 uur geleden
Afbeelding
35 verenigingen uit Smallingerland vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie Sport 5 uur geleden
Afbeelding
Jan de Vries en Jaap Louwes; een dubbelconcert vol verhalen en liederen in het Bildts en in het Fries Evenement 7 uur geleden
Afbeelding
Leeuwarder artiest Else Lena durft open te zijn in haar nummers Cultuur 9 uur geleden
Afbeelding
Smullingerland Restaurantweek: lokale smaken in de hoofdrol Culinair gisteren
Afbeelding
Dit is er in week 39 te doen bij Poppodium Iduna Cultuur 16 sep, 15:00
Afbeelding
‘Wij zullen altijd oplossingsgericht zijn’ Verenigingen 16 sep, 10:00
Afbeelding
Zet ‘m op in Friesland: nieuw schooljaar, nieuwe gewoonte Gezondheid 15 sep, 17:00