
Hope4Ukraine brengt 100ste hulpvoertuig naar Oekraïne
Verhalen uit de buurtLEEUWARDEN - Op 31 juli vertrekt voor de 62ste keer een groep Nederlandse vrijwilligers naar Oekraïne. Voor het eerst gaan er 34 Nederlandse vrijwilligers om verwoeste huizen te herstellen in de omgeving van Kyiv. Nog nooit eerder reisde zo’n grote groep af. Een deel van de groep gaat aan de slag in een nieuwe stad: Poltava. De groep brengt ook het 100ste hulpvoertuig naar Oekraïne.
Deze reis heeft een bijzondere primeur: voor het eerst reist een bouwteam naar Poltava. Een stad ten Oosten van Kyiv, op ongeveer twee uur rijden van Kharkiv. In deze stad wordt een huis hersteld waar een gevlucht gezin in gaat wonen. In Poltava worden veel vluchtelingen uit de Donbass opgevangen. Bijna 700 Nederlanders hebben inmiddels huizen hersteld in Oekraïne.
100ste hulpvoertuig wordt geleverd
Sinds de start van de grootschalige invasie brengt Hope4Ukraine ook hulpvoertuigen naar Oekraïne. Het zijn onder andere 4x4-voertuigen om gewonden van het slagveld te evacueren. Daarnaast zijn er inmiddels meer dan 20 ambulances en 3 brandweerwagens gebracht en ook een maaidorser. Ook zijn er koelwagens gebracht om gesneuvelde soldaten naar hun woonplaats te brengen. Het 100ste voertuig is een bestelwagen dat wordt ingezet in de regio Mykolajiv voor het vervoer van humanitaire goederen. Deze voertuigen worden aangeschaft en gebracht in samenwerking met de Stichting Hulpacties, een initiatief van de Noordelijke dagbladen, Stichting Sta op voor Oekraïne uit Assen en Wielink uit de Noordoostpolder.
Vier en half jaar hulp
Sinds het begin van de grootschalige invasie is Stichting Hope4Ukraine onafgebroken actief. Wat begon met gebedsbijeenkomsten en noodtransporten, groeide uit tot een hulporganisatie die inmiddels:
meer dan 535 transporten verzorgde met onder andere aggregaten, medisch materiaal en houdbaar voedsel;
het 100ste hulpvoertuig naar Oekraïne brengt, waaronder meer dan 20 ambulances en 3 brandweerwagens;
meer dan 220.000 broden tot aan de frontlinie bracht;
meer dan 15.000 voedselvouchers uitdeelt in samenwerking met supermarktketen ATB aan kwetsbare gezinnen in heel Oekraïne.



























