Afbeelding

Zo help je insecten de warmte door

Natuur

FRIESLAND - Wij hebben het warm, onze huisdieren hebben het warm, maar ook insecten hebben het warm tijdens een hittegolf. Waar wij voor onszelf en onze viervoeters massaal verkoeling zoeken bij hoge temperaturen, zijn diertjes als vlinders, bijen en hommels op zichzelf aangewezen. En hoewel insecten misschien niet onze lievelingsdieren zijn, zijn ze wel onmisbaar voor de natuur. En die natuur mogen we soms best een beetje helpen. RondOm Vandaag ging op zoek naar manieren om het insectenleven wat aangenamer te maken tijdens de hete dagen, want die komen er ongetwijfeld nog aan. Kleine moeite voor jou, maar een groot verschil voor zulke kleine beestjes. 

Je zou het misschien niet zeggen, maar er bestaan best veel manieren om insecten van water te voorzien. Een van de populairste ideeën van dit moment is de zogenoemde ‘waterbar’. Deze kun je op verschillende manieren maken. Optie één is om wat flessendoppen vast te maken aan een plankje, en deze in de grond te steken. Je kunt de doppen vastmaken door een dun spijkertje door de zijkant van de dop en in de plank te slaan. Vul deze doppen met water en voilà: je hebt een waterbar. 

Optie twee is om het houten plankje te vervangen door een bamboestok en de doppen door schelpjes. Deze maak je met lijm vast aan de bamboestok, meer niet! Om het wat op te leuken kun je ervoor kiezen om de schelpen in de vorm van een bloem vast te lijmen. Het oog wil ook wat, natuurlijk. 

Ben je niet zo’n handige Harry? Geen probleem, je kunt varianten van de waterbar ook gewoon in de winkel of online kopen. Zoek op termen als ‘bijen drinkbakje’, ‘insect drinking bowls’ of ‘bee drinking cups’

We gaan nog even terug naar dat houten plankje, want er is nog een manier om insecten daarmee aan een drinkplek te helpen. Deze is alleen iets minder bekend. Wat je doet: zaag of vijl een paar ondiepe groeven in het hout en giet daar wat water overheen. Het water blijft in de groeven staan, zodat insecten er veilig uit kunnen drinken. 

Ook een hit op social media: het insectenbadje. Vul een bak met knikkers en gooi er vervolgens wat water overheen. De knikkers dienen als landingsplek, zodat insecten veilig kunnen drinken zonder te verdrinken. Je kunt in plaats van knikkers ook stenen of kurken gebruiken, en de bak kun je eventueel vervangen door een pot of schaal. Het is maar net wat je in huis hebt. 

Laatste tips: als je een regenton hebt, gebruik dan vooral dit water. Regenwater bevat van nature meer organisch materiaal dan kraanwater, al kun je dat ook prima gebruiken. Ververs het water regelmatig en plaats de waterbar of het insectenbadje niet de hele dag in de volle zon. Op een plek met wat schaduw blijft het water langer koel en verdampt het minder snel.

Afbeelding
Een behouden vaart: Friesland koploper in veilig vrijen Zorg & Welzijn 1 uur geleden
Afbeelding
Zo help je insecten de warmte door Natuur 5 uur geleden
Afbeelding
Succesvolle Echo’s van Mata Hari verlengd tot en met 22 augustus Recreatie & Ontspanning gisteren
Kampeerders zijn niet van suiker, maar de hele tijd regen is ook geen pretje.
Veelvoorkomende noodgevallen op de camping Recreatie & Ontspanning 22 jul, 08:00
Afbeelding
NHL Stenden-alumna ontwikkelt therapie voor queer jongeren met negatief zelfbeeld Educatie 21 jul, 17:00
Afbeelding
Hier kun je zwemmen met je trouwe viervoeter Recreatie & Ontspanning 21 jul, 08:00
Afbeelding
Opera Spanga presenteert Der Rosenkavalier (12+) Cultuur 20 jul, 08:00
Afbeelding
Als chef en presentator de wereld over: Chef Tiemen wil laten zien dat eten verbindt Culinair 19 jul, 12:00