Afbeelding

Horeca Straatkaatsen keert terug onder de Oldehove

Sport

LEEUWARDEN - Op zaterdag 4 juli verandert het Oldehoofsterkerkhof opnieuw in een bruisende arena wanneer de 34e editie van het Horeca Straatkaatsen plaatsvindt. Het jaarlijkse evenement, dat sinds 1989 een begrip is in Leeuwarden en omstreken, brengt ondernemers, medewerkers, gasten en sportliefhebbers samen voor een dag vol sportiviteit, muziek en gezelligheid.

Het toernooi wordt gespeeld met de traditionele zachte bal, waardoor het laagdrempelig en toegankelijk is voor iedereen. Teams (parturen) kaatsen namens hun favoriete horecazaak — van café tot restaurant — en strijden in drie klassen: de Funklasse, de Strijd der Titanen en de Damesklasse.

Programma van de dag

08.00 uur – Gratis ontbijt en koffie voor deelnemers
09.00 uur – Start van het toernooi
± 17.00 uur – Finale
Na afloop – Live muziek, borrel en feestelijke afsluiting

Het evenement trekt jaarlijks honderden bezoekers en is uitgegroeid tot een vaste waarde op de Friese kaatskalender. Het plein onder de Oldehove vormt daarbij het iconische decor van deze sportieve traditie. Ook de KNKB vermeldt het toernooi als officiële recreatieve wedstrijd op de kaatsagenda.

Sportiviteit én gezelligheid

Het Horeca Straatkaatsen staat bekend om zijn unieke mix van sport en sfeer. Teams strijden om de eer, maar vooral om de gezelligheid die het evenement al decennialang kenmerkt. Deelnemers en bezoekers kunnen rekenen op een dag vol actie, humor, sterke verhalen en muziek.  

Locatie: Oldehoofsterkerkhof, 8911 DH Leeuwarden

Over het Horeca Straatkaatsen

Het evenement werd in 1989 voor het eerst georganiseerd en groeide uit tot een geliefde traditie binnen de Friese horeca. Jaarlijks komen tientallen teams in actie, aangemoedigd door een enthousiast publiek. Het toernooi draagt bij aan de promotie van de horeca en de saamhorigheid binnen de stad.


Bijschrift - 

Foto:

Afbeelding
Vragen voor voorzitter Berry Barlage van KV Leeuwarden Sport 1 uur geleden
Afbeelding
Leeuwarder artiest Else Lena durft open te zijn in haar nummer Cultuur 1 uur geleden
Afbeelding
Short Film Festival in Natuurmuseum Fryslân Evenement 23 uur geleden
Robbin vindt het helpen van klanten nog steeds het allerleukste wat er is.
Leeuwarder ondernemer Robbin Huijser trots op groei Kitchen4All Wonen gisteren
Afbeelding
Zet ‘m op in Friesland: nieuw schooljaar, nieuwe gewoonte Gezondheid 15 sep, 17:00
Afbeelding
Demonstratiedag Widex ALLURE AI bij Hoorzorg Lousma Zorg & Welzijn 15 sep, 08:00
Afbeelding
Alles wat je moet weten over prinsjesdag Algemeen 14 sep, 18:00
Afbeelding
Brand met flinke rookontwikkeling in Leeuwarden 112-Nieuws 14 sep, 16:45