Afbeelding
Foto: Binne-Louw Katsma

Oebele Brouwer formateur in Provinsjehûs

Politiek

FRIESLAND - De vier partijen die in Provinciale Staten een coalitie willen vormen hebben Oebele Brouwer gevraagd als formateur. Hij zal BBB, PvdA, CDA en ChristenUnie helpen om te komen tot een coalitieakkoord op hoofdlijnen.

Brouwer, in het dagelijks leven burgemeester van de gemeente Achtkarspelen en woonachtig in Eastermar, begint donderdag aan zijn klus. Hoe de formatie precies vorm zal krijgen ligt nog open.

Volgens Abel Kooistra (BBB) is Brouwer de juiste formateur omdat hij veel bestuurlijke ervaring heeft, niet gebonden is aan een politieke partij en Fryslân en de Friese cultuur goed kent: “In tige kundich man.”

Fernanda en Jelte hebben een presentje overhandigd aan Marie José en haar moeder.
Energiebank Fryslân helpt mensen met verduurzamen Duurzaamheid 1 uur geleden
Afbeelding
Nog altijd 35,5% vooroorlogse woningen in Friesland slecht geïsoleerd Duurzaamheid 5 uur geleden
Afbeelding
Column Melissa: Ik herhaal het nog eens, niet alle sporttransformaties zijn zichtbaar! Column 19 uur geleden
Afbeelding
Succesvolle actiedag levert een fantastisch bedrag op voor MAF Educatie 22 uur geleden
Afbeelding
Tryater haalt applaus van herkenning bij De oare kant Cultuur gisteren
Afbeelding
Doppio viert de start van de zomer met gratis ijskoffie Culinair 19 jun, 10:00
Afbeelding
Mazzelshop Camping Totaal: dé kampeerspecialist onder één dak met Ultiem Buitenleven Recreatie & Ontspanning 19 jun, 08:00
Afbeelding
Grootse plannen voor Natuurmuseum Fryslân Natuur 18 jun, 18:00