Afbeelding

ChristenUnie wil provinciale samenwerking met Havennetwerk Fryslân

Politiek

FRIESLAND - De ChristenUnie vindt het vreemd dat de provincie zich niet heeft aangesloten bij Havennetwerk Fryslân. Onlangs namen de Staten een motie, ingediend door Statenlid Matthijs de Vries aan. Hierin wordt het college gevraagd te komen met een integrale havenvisie voor Fryslân. Nu wil de fractie weten of het college ook van plan is om deze visie in samenwerking met het Havennetwerk Fryslân op te stellen. Daarnaast zou de ChristenUnie ook graag zien dat de provincie alsnog aansluit bij het netwerk. 

“Het havennetwerk, bestaande uit tientallen bedrijven, kennisinstituten en belangen organisaties is van onder op ontstaan. Inmiddels wordt het initiatief gesteund door vier gemeenten met een belang in vervoer over water. Wij zouden graag zien dat ook de provincie aansluit” zegt Matthijs de Vries.

“Het vervoer over water hoort bij onze provincie. Het biedt naast de economische belangen voor de provincie Fryslân ook kansen bij de circulaire economie. Dit zijn voor ons belangrijke aspecten waar we met zijn allen de schouders onder moeten zetten. Met een goede samenwerking tussen alle verschillende partijen komt Fryslân tot meer vervoer over water” zegt Matthijs de Vries.

Afbeelding
Column Melissa: Ik herhaal het nog eens, niet alle sporttransformaties zijn zichtbaar! Column 13 uur geleden
Afbeelding
Succesvolle actiedag levert een fantastisch bedrag op voor MAF Educatie 16 uur geleden
Afbeelding
Tryater haalt applaus van herkenning bij De oare kant Cultuur 19 uur geleden
Afbeelding
Doppio viert de start van de zomer met gratis ijskoffie Culinair 21 uur geleden
Afbeelding
Mazzelshop Camping Totaal: dé kampeerspecialist onder één dak met Ultiem Buitenleven Recreatie & Ontspanning 23 uur geleden
Afbeelding
Grootse plannen voor Natuurmuseum Fryslân Natuur 18 jun, 18:00
Afbeelding
Geu Luik-Schalk nieuwe fractievoorzitter VVD Leeuwarden Politiek 18 jun, 15:00
De Fibula van Wijnaldum | Fries Museum, collectie Provincie Fryslân.
Fries Museum brengt Fibula van Wijnaldum terug naar vindplaats met gratis ‘dorpsfeestje’ Historie 18 jun, 12:00