Afbeelding
:

CDA en ChristenUnie stellen vragen over het advies om vergunningen van boeren af te pakken

Algemeen

FRIESLAND - De provinciale fracties van het CDA en ChristenUnie willen van het College van Gedeputeerde Staten weten hoe zij denken over onteigening en het afnemen van vergunningen. Tijdens de aankomende Statenvergadering van 22 september stellen zij hierover mondelinge vragen.

Eerder deze maand lekte er een advies uit van de landsadvocaat aan het ministerie van Landbouw Natuur en Voedselkwaliteit (LNV). Om de stikstofcrisis snel op te lossen zou de overheid de vergunningen van boeren moeten afnemen. CDA Statenlid Anne Schelhaas: “Na tweeënhalf jaar van weinig actie, is het onbegrijpelijk dat er nu zulke ingrijpende maatregelen worden overwogen.”

De Friese fracties willen daarnaast ook weten of de gedeputeerde bereid is om versneld in te zetten op een gebiedsgerichte aanpak, middels het plan van boeren-, natuur- en ondernemersorganisaties. Deze organisaties streven naar een duurzaam evenwicht. Hiervoor hebben zij gezamenlijk een versnellingsvoorstel gedaan.

“Aan alle kanten wordt gewerkt om te komen tot een oplossing om uit de stikstofcrisis te komen”, zegt ChristenUnie Statenlid Wiebo de Vries. Hij vindt het onzorgvuldig dat deze adviezen naar buiten komen. “Het zorgt voor veel onrust in de agrarische sector.”

Afbeelding
Bevrijdingsvuur naar Kazemattenmuseum Historie 4 mei, 19:45
Afbeelding
Ontdek Europa van dichtbij tijdens Europadag in Leeuwarden Evenement 4 mei, 17:00
Afbeelding
Van 4 tot en met 16 mei broekenactie bij Oosterhoff Mode Verhalen uit de buurt 4 mei, 12:00
Afbeelding
Tryater start kaartverkoop Fierder nei it noarden Evenement 1 mei, 15:00
Afbeelding
Huldiging SC Cambuur, een feest voor iedereen Sport 1 mei, 10:00
Afbeelding
In Leeuwarden werden begin dit jaar 6 meer voertuigen gestolen 112-Nieuws 30 apr, 12:00
Afbeelding
Cultuurfeest Art Vijversburg met kunst, muziek en volop liefde. Cultuur 29 apr, 18:00
Afbeelding
Modeshow in kringloopwinkel Nochris 2.0 brengt 5 jaar duurzaamheid en creativiteit tot leven Duurzaamheid 28 apr, 15:00