Marry Bouma met haar portret van Prinses Wilhelmina.
Marry Bouma met haar portret van Prinses Wilhelmina. Foto: eigen beeld.

Hoe een portret het begin werd van een nieuw avontuur

Algemeen

DRACHTEN - In 2024 deed kunstenaar Marry Bouma uit Drachten mee aan het Avro-Tros programma ‘Het geheim van de Meester’. In RondOm Drachten blikt ze terug op het afgelopen jaar, haar deelname aan het programma en haar verdere werk en kijkt ze vooruit op het aankomende jaar.

“In een wereld waar kunst vaak wordt gemeten aan prijzen en overwinningen, is het belangrijk om niet alleen te kijken naar het eindresultaat, maar ook naar de reis die we maken. Dit werd voor mij extra duidelijk toen ik afgelopen zomer meedeed aan de kunstwedstrijd van het televisieprogramma Het Geheim van de Meester, waarin een team van experts kunstwerken van de grote meesters reconstrueert. Hoewel ik niet de winnaar werd, brachten de reacties op mijn werk me op een verrassend en inspirerend idee.”

Hoewel ik niet de winnaar werd, brachten de reacties mij op een verrassend idee

“Mijn interpretatie van het portret van Prinses Wilhelmina (Thérèse Schwartze ca 1888) dat ik inzond, was een persoonlijke uitdaging. Ik wilde niet zomaar een afbeelding creëren, maar een kunstwerk waarin naast de gelijkenis, de emotie en karakter centraal stonden. Toen ik mijn werk inzond voor de wedstrijd had ik geen hoge verwachtingen van de uitslag. Het ging voor mij meer om het proces zelf: het verdiepen in mijn techniek en het verkennen van nieuwe vormen van expressie.”

“Het portret van de jonge Wilhelmina was te bezichtigen in de Kunstroute van Heerenveen. De reacties op mijn werk waren verrassend en inspirerend. Veel mensen gaven aan dat ze geraakt waren door de expressie en de zachte uitstraling. Deze uiteenlopende reacties brachten mij op een idee: waarom zou ik mijn ervaring niet delen en anderen uitnodigen om zelf met deze techniek van portret in collage vorm aan de slag te gaan?”

Workshop van Marry Bouma

“In mijn workshop ga je in plaats van traditionele schildertechnieken, aan de slag met o.a. tijdschriften, zelf geverfd papier, teksten en verf. Deze aanpak biedt een vernieuwende manier om gezichten te verkennen en vast te leggen. De collage biedt ruimte voor experimenteren en verrast je vaak.”

“Het resultaat is niet alleen een portret, maar een kunstwerk dat de persoonlijkheid en het verhaal van de geportretteerde op een geheel nieuwe manier vertelt. Of je nu een ervaren kunstenaar bent of een beginner, het is een unieke kans om je verbeelding de vrije loop te laten en een kunstwerk te creëren dat echt iets over jou vertelt. Je gaat met een uniek kunstwerk naar huis.”

Meedoen?

“Wil je je inschrijven? Bezoek dan mijn website en reserveer snel je plek. De workshop wordt gehouden in De Sluisfabriek in Drachten en duurt een hele dag, inclusief alle materialen, koffie/thee en lunch. De plaatsen zijn beperkt, dus wees er snel bij!”

Afbeelding
vv ONT kampioen, promoveert naar derde klasse Sport 8 uur geleden
Afbeelding
Bevrijdingsvuur naar Kazemattenmuseum Historie 22 uur geleden
Afbeelding
Mark Westra en Lesley van Loon naar vv Drachtster Boys Sport gisteren
Afbeelding
Bibliotheek Drachten organiseert creatieve Canva-workshop Educatie 4 mei, 15:00
Afbeelding
Spanning in en rond het water van zwembad De Welle in Drachten Sport 4 mei, 12:00
Afbeelding
Vocalibre brengt Italiaanse vroegbarok tot leven in Drachten Evenement 4 mei, 10:00
Afbeelding
Feestelijke opening Boetiekhotel en Grand Café De Turf in Gorredijk Algemeen 1 mei, 18:00
Afbeelding
Byspikerdei: jonge muzikanten sluiten geheime missie af met galaconcert Evenement 1 mei, 12:00