Het Provinciehuis.
Het Provinciehuis. Foto: Provincie Fryslân

Kinderombudsvrouw Margrite Kalverboer houdt Rede van Fryslân

Evenement

LEEUWARDEN - Kinderombudsvrouw Margrite Kalverboer spreekt dit jaar de Rede van Fryslân uit. Op woensdag 8 oktober deelt zij in de Statenzaal van het Provinciehuis in Leeuwarden haar visie over kansrijk opgroeien, vanuit Nederlands perspectief in het algemeen en Fryslân in het bijzonder. 

Kalverboer: “Als je kijkt naar de kansen op een goede jeugd en een optimale ontwikkeling, maakt het heel veel uit waar je wieg staat. Terwijl het niet zou moeten uitmaken of je in bijvoorbeeld Leeuwarden, Heerenveen of op een Waddeneiland opgroeit.”

Commissaris van de Koning Brok: “Ik ben zeer ingenomen met de komst van Kinderombudsvrouw mevrouw Kalverboer. De Rede gaat altijd over de toekomst van onze provincie en de thematiek dit jaar sluit daar buitengewoon goed op aan. Wanneer we spreken over de toekomst van onze samenleving, begint die toekomst bij onze kinderen. Gelijke kansen voor onze jeugd vormen de stevige basis onder een sterke en gezonde Friese samenleving van morgen.”

Margrite Kalverboer (1960) is sinds 2016 Kinderombudsvrouw. Zij is eveneens als bijzonder hoogleraar Kind, (Ortho)pedagogiek en Vreemdelingenrecht aan de Rijksuniversiteit Groningen verbonden. De Kinderombudsvrouw bevordert dat alle kinderrechten, zoals vastgelegd in het VN-Kinderrechtenverdrag, in Nederland worden nageleefd. Niet alleen door de overheid, maar ook door organisaties in het onderwijs, kinderopvang en zorg en door uitvoerende professionals.

De Rede is ook te volgen via een livestream op de website van de Provinciale Staten van Fryslân: Vergadering Rede fan Fryslân 08-10-2025 Provincie Fryslan

De Rede van Fryslân is een jaarlijkse traditie waarbij op uitnodiging van de commissaris van de Koning een prominent persoon Fryslân een spiegel voorhoudt met het oog op de toekomst. Eerdere sprekers waren onder andere minister van Defensie Ruben Brekelmans, secretaris generaal van de Benelux-Unie Frans Weekers, minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties Hanke Bruins Slot, publiciste rabbijn Tamarah Benima, minister van Landbouw Carola Schouten en weerkundige Gerrit Hiemstra.

Afbeelding
Diefstal uit auto’s in Leeuwarden met 100 meldingen toegenomen ten opzichte van vorig jaar Algemeen 19 minuten geleden
Afbeelding
Na 20 jaar dansen bij Dance Centre Omar Smids neemt Stefan ten Hoeve de dansschool over Sport 3 uur geleden
Uitzicht over Leeuwarden
Varianten voor toekomst Schrans en Sixmaplein ter inzage Politiek 5 uur geleden
Afbeelding
Harma zet zich als taalambassadeur in voor mensen die laaggeletterd zijn Persoonlijke verhalen 21 uur geleden
Afbeelding
Gezamenlijke verklaring driehoek en SC Cambuur Algemeen 22 uur geleden
Sluisfabriek Drachten
Open monumentendag in Friesland Evenement gisteren
Afbeelding
Fysiotherapeut Siebrand: ‘Vooruitgang zien bij iemand is het mooiste wat er is’ Sport 8 sep, 12:00
Afbeelding
Cultuureducatiefestival Fryslân: Wat als..? Cultuur 8 sep, 08:00