Jentsje Popma, de 99-jarige veelzijdig kunstenaar.
Jentsje Popma, de 99-jarige veelzijdig kunstenaar. Foto: Cultuurfonds

99-jarige Friese kunstenaar krijgt Anjer-prijs

Cultuur

LEEUWARDEN - De 99-jarige kunstenaar Jentsje Popma - op 30 september aanstaande wordt hij honderd - heeft de Friese Anjer van 2021 gewonnen.

Met de Friese Anjer eert het Prins Bernhard Cultuurfonds Fryslân jaarlijks een persoon, vereniging of instelling die zich verdienstelijk heeft gemaakt voor de Friese cultuur of natuur. De prijs bestaat uit een speld, oorkonde en een bedrag van € 5.000. De speld is gemaakt door ontwerper en edelsmid Theo van Halsema.

Overhandiging in provinciehuis

Jentsje Popma ontvangt de Friese Anjer van het Prins Bernhard Cultuurfonds Fryslân. Als voorzitter van het Cultuurfonds heeft Arno Brok hem de onderscheiding overhandigd. Brok is ook Commissaris van de Koning in Friesland. De prijs gaat op 2 november aan Popma worden uitgereikt in het provinciehuis te Leeuwarden.

Beeldhouwer, glasartiest, schilder

De veelzijdig kunstenaar Jentsje Popma ontvangt de Friese Anjer voor zijn bijdrage aan de beeldende kunst als beeldhouwer, glasartiest en schilder. De veelzijdig en zeer productief kunstenaar kwam op voor de belangen van kunstenaars. Hij was één van de initiatiefnemers van de oprichting van FRIA - Bond van Beeldend Kunstenaars in Friesland, nu de Beroepsvereniging beeldende kunstenaars in Noord-Nederland.

Jentsje Popma deelde jarenlang zijn kennis als docent aan de Academie Minerva. Door zijn werk en door zijn stimulans voor andere kunstenaars is hij van grote betekenis geweest voor de Friese beeldende kunst. Voorzitter Brok: “Op it mêd fan byldzjende keunst hat Popma oer generaasjes hinne it ferskil makke. Hy is in unyk en alsidich talint”.

Over het Prins Bernhard Cultuurfonds

Het Prins Bernhard Cultuurfonds brengt mensen, werelden en ideeën samen om cultuur en natuur te laten leven. Dankzij onze bijdragen, fondsen en prijzen ontstaan nieuwe culturele initiatieven en wordt cultureel erfgoed behouden. Dat doen we met schenkers en makers, liefhebbers en experts, bedenkers en beschermers. En met de bijdrages van de BankGiro Loterij, de Nederlandse Loterij en van al onze donateurs. Het Prins Bernhard Cultuurfonds Fryslân is een van de twaalf provinciale afdelingen.

Afbeelding
Nieuw verschenen bij Afûk: ‘Viva La Vis’ van Eppie Dam (1953-2026) met prachtige illustraties van Yke Reeder. Recreatie & Ontspanning 6 aug, 17:00
Hedwig Bolt aan de start van de 5K open water.
Hedwig Bolt maakt indruk bij EK Open Water met sterk debuut in de Seine Sport 6 aug, 15:00
Afbeelding
Kruispunt Merodestraat - Willem Lodewijkstraat 6 weken afgesloten voor doorgaand verkeer Verhalen uit de buurt 4 aug, 15:00
Afbeelding
Platina huwelijksjubileum voor echtpaar Kijlstra uit Leeuwarden Persoonlijke verhalen 3 aug, 17:00
Afbeelding
Kind aan Huis Humanitas zoekt steungezinnen Recreatie & Ontspanning 3 aug, 12:00
Afbeelding
Herinnering in Kleur - Expositie ter nagedachtenis aan Henk Span Cultuur 30 jul, 18:00
Afbeelding
Blauwe envelop krijg je steeds vaker digitaal: zo mis je niets Financieel 30 jul, 15:00
Afbeelding
Hope4Ukraine brengt 100ste hulpvoertuig naar Oekraïne Verhalen uit de buurt 30 jul, 12:00