Afbeelding

Ritsko van Vliet vertelt zondag 26 mei over dancings in Leeuwarden

Cultuur

LEEUWARDEN - Oud-DJ Ritsko van Vliet vertelt zondagmiddag 26 mei over zijn avonturen in La Bella en andere Leeuwarder discotheken in de jaren 70. Deze lezing met oud-dj’s als gast, muziek en een discodansje gaf hij eerder in oktober voor een overvolle zaal.

In de jaren zeventig stonden er bij de bardancings La Bella, Vat ‘69 en Bar Q al vroeg een rij voor de deur. Modebewuste aankomende volwassenen gekleed in strakke truitjes, broeken met wijde pijpen en schoenen met plateauzolen bepaalden het beeld van het uitgaansleven. 

Met het nummer ‘Manhattan Skyline’ uit Saturday Night Fever begonnen heel wat stapavondjes in La Bella. Vaste discjockey Ritsko van Vliet gebruikte deze muziek namelijk om de avond af te trappen. De Leeuwarder stond tussen 1975 en 1980 daar achter de draaitafel en beleefde er de gouden jaren van het discotijdperk. ,,Het was een fantastische tijd. De dj moest voor de sfeer zorgen in de discotheek en was dus heel belangrijk. Ik was daarom erg trots dat ik gevraagd werd. La Bella was toen een grote disco.”

Wil je ook weer even terug in de tijd van de dancings in de jaren 70? Bezoek dan de lezing op 26 mei door Ritsko van Vliet in het Historisch Centrum Leeuwarden. Een lezing vol met herinneringen, muziek en een heus discodansje.

Plaats: Historisch Centrum Leeuwarden, Groeneweg 1 Leeuwarden
Start: 14.00 uur
Toegang: gratis
Organisatie: Historisch Centrum Leeuwarden i.s.m. Aed Levwerd

 NB: wij raden we aan om een plek te reserveren. Dit kan door een mail te sturen naar: historischcentrum@leeuwarden.nl of te bellen met 058-2332350. Vanwege de veiligheid geldt voor iedere lezing: vol is vol.

Afbeelding
Afbeelding
Campagne moedigt ouders en kinderen aan afspraken te maken over smartphonegebruik Educatie 20 uur geleden
Afbeelding
Spoorwegonderdoorgang Om den Noort in Wolvega van 7 t/m 18 september afgesloten Algemeen 24 aug, 18:00
Afbeelding
Primeur voor Leeuwarden: eerste Culturele INTROWEEK MBO Educatie 24 aug, 15:00
Wethouder Evert Stellingwerf komt samen met de buurtbewoonster terug van de eerste rit met de deelauto.
Gemeente Leeuwarden en CommShare bieden bewoners duurzaam alternatief voor eigen auto Verhalen uit de buurt 24 aug, 14:45
Afbeelding
Primeur voor Leeuwarden: eerste Culturele INTROWEEK MBO Cultuur 24 aug, 12:00
Afbeelding
Afsluiting Vakantieschool Leeuwarden: ruim 170 leerlingen klaar voor een sterke start Educatie 24 aug, 10:00
Afbeelding
De kids weer naar school? Leer ook wat nieuws! Educatie 24 aug, 08:00
Afbeelding
Westeinde Yard- en Veldsale in Leeuwarden Recreatie & Ontspanning 21 aug, 12:00