Wethouder Evert Stellingwerf komt samen met de buurtbewoonster terug van de eerste rit met de deelauto.
Wethouder Evert Stellingwerf komt samen met de buurtbewoonster terug van de eerste rit met de deelauto.

Gemeente Leeuwarden en CommShare bieden bewoners duurzaam alternatief voor eigen auto

Verhalen uit de buurt

LEEUWARDEN - In Middelsee zijn afgelopen zaterdag 22 augustus officieel de eerste deelauto’s in gebruik genomen. De deelauto’s zijn beschikbaar voor alle bewoners van de wijk en bieden een duurzaam en flexibel alternatief voor het bezit van een eigen auto. Wethouder Evert Stellingwerf en Stephan van der Veer van Commshare markeerden dit moment met bewoners door samen via de app de eerste auto te openen. Daarna stapte de wethouder samen met Jelly van het wijkpanel in voor het eerste ritje met een deelauto.

De gemeente Leeuwarden werkt voor dit initiatief samen met CommShare, aanbieder van deelmobiliteit. Met deze samenwerking willen beide partijen deelvervoer toegankelijk maken voor bewoners en bijdragen aan een duurzame, leefbare en toekomstbestendige wijk.


Een deelauto biedt bewoners de mogelijkheid om gebruik te maken van een auto wanneer dat nodig is, zonder de kosten en verantwoordelijkheden van eigen autobezit. Daarnaast zorgt deelmobiliteit voor efficiënter gebruik van voertuigen en ruimte. Er blijft daarom ook meer ruimte over om woningen te bouwen en groen te planten.

Wethouder Stellingwerf: “Met deze deelauto’s geven we bewoners een mogelijkheid om zich duurzaam en flexibel te verplaatsen. We bouwen aan een stad waarin verschillende vormen van mobiliteit elkaar versterken. Door auto’s te delen maken we samen slimmer gebruik van ruimte, middelen en voorzieningen.”


De gemeente Leeuwarden en CommShare hebben de afgelopen periode samengewerkt om de deelauto’s beschikbaar te maken voor de wijk. De voertuigen kunnen eenvoudig worden gereserveerd door bewoners via een app en zijn bedoeld voor uiteenlopende ritten, zoals boodschappen, familiebezoek of een dagje uit.

Stephan van der Veer, CommShare: “Wij geloven dat deelmobiliteit pas echt succesvol is wanneer het dichtbij bewoners wordt georganiseerd. Samen met de gemeente Leeuwarden willen we laten zien dat een deelauto een laagdrempelig en aantrekkelijk alternatief kan zijn voor veel huishoudens.”


Bij de feestelijke opening waren bewoners, partners, medewerkers van de gemeente Leeuwarden en vertegenwoordigers van CommShare aanwezig. Bezoekers kregen de gelegenheid om kennis te maken met de deelauto’s, vragen te stellen en meer te horen over de voordelen van deelmobiliteit.

Afbeelding
Spoorwegonderdoorgang Om den Noort in Wolvega van 7 t/m 18 september afgesloten Algemeen 5 uur geleden
Afbeelding
Primeur voor Leeuwarden: eerste Culturele INTROWEEK MBO Educatie 8 uur geleden
Wethouder Evert Stellingwerf komt samen met de buurtbewoonster terug van de eerste rit met de deelauto.
Gemeente Leeuwarden en CommShare bieden bewoners duurzaam alternatief voor eigen auto Verhalen uit de buurt 8 uur geleden
Afbeelding
Primeur voor Leeuwarden: eerste Culturele INTROWEEK MBO Cultuur 11 uur geleden
Afbeelding
Afsluiting Vakantieschool Leeuwarden: ruim 170 leerlingen klaar voor een sterke start Educatie 13 uur geleden
Afbeelding
De kids weer naar school? Leer ook wat nieuws! Educatie 15 uur geleden
Afbeelding
Westeinde Yard- en Veldsale in Leeuwarden Recreatie & Ontspanning 21 aug, 12:00
Afbeelding
Kunstenaars maken nieuwe Mata Hari-muurschildering op zijkant Fries Museum Historie 21 aug, 10:00