
Opera Spanga presenteert Jevgeni Onegin
CultuurSPANGA - Jevgeni Onegin is een Russische opera, gebaseerd het gelijknamige verhaal van Aleksandr Poesjkin, is in 1879 tot opera gecomponeerd door muzikale grootheid Pjotr Iljitsj Tsjaikovski. Sindsdien is het niet meer weg te denken van het wereldtoneel. Vanaf 20 juli is de opera te bewonderen in Spanga. Daar, met als decor het platteland en de wonderschone Rottige Meente, kun je kennis maken met misschien wel de mooiste opera ooit, die nog steeds even relevant is als toen het verhaal begin negentiende eeuw geschreven werd door de bekendste Russische dichter.
Opera Spanga produceert sinds 1989 op eigenzinnige wijze opera’s in het plaatsje Spanga (en omstreken). Artistiek leider Corina van Eijk stond aan de wieg van dit bijzondere opera-gezelschap en nog steeds produceert ze de opera’s die op het podium van Opera Spanga verschijnen. Jevgeni Onegin staat al jarenlang op haar ‘wensenlijstje’: “Simpelweg omdat het zo’n prachtig verhaal is,” vertelt de artistiek leider ons: “Bovendien is de muziek van Tsjaikovski adembenemend en blijft het thema interessant. Het is een menselijk onderwerp waar je je tanden in kan zetten.”
Jevgeni Onegin gaat over een charismatische man, Jevgeni Onegin, met een complexe geest. “Kort door de bocht kun je zeggen dat Onegin een narcist is,” weet Van Eijk. “Zijn gedrag heeft een negatieve invloed op alles wat er in zijn leven gebeurt. Hij verliest hierdoor zijn beste vriend én de liefde van zijn leven.” Het is een verhaal dat je meesleept; speels en levendig, maar ook ontzettend dramatisch.
Opera Spanga blijft dicht bij het bronmateriaal, er wordt gezongen in het Russisch, maar ook toegankelijk. Van Eijk: “Alles wordt boventiteld, maar de opera is zo beeldend dat je het eigenlijk niet nodig hebt.” Dichter Poesjkin wordt geroemd door zijn verhalen over het gewone leven, geschreven voor de gewone man. Dat maakt dat zijn verhalen universeel begrepen worden, ook als het in een andere taal verteld wordt. Voor het eerst werkt Opera Spanga samen met het dansgezelschap Ivgi&Greben: “In de opera zit veel dans en we vinden het heel bijzonder dat we hierin mogen samenwerken met dit gezelschap.”
Laat u deze zomer meeslepen door het wereldberoemde verhaal over Jevgeni Onegin? Vanaf 20 juli tot en met 5 augustus speelt Opera Spanga in een halfopen tent deze opera. Een unieke beleving waar je dik twee uur kan genieten van prachtige muziek, zang en dans. Ga naar www.operaspanga.nl en koop snel je tickets.



























