Afbeelding
Foto: Ed van Dijk

RELATIVEREN IS OOK EEN KUNST

Column

Vriendin en viervoeter Noortje, de sombere mistige omstandigheden in de Groene Ster, de politieke gebeurtenissen van het ochtendjournaal kunnen mijn dagelijkse ommetje met mijn langharige vriendin vaak danig beïnvloeden. Soms zoveel, niets menselijk is mij vreemd, dat ik mijn maandelijkse column een geheel onbedoelde richting uitschrijf dan ik aanvankelijk beoogde. Het plan was een betoog te schrijven tegen het amateuristisch Haagse spel waar ik me vaak bijzonder aan erger. Maar het bericht dat mijn oude vriend, sinds de schooltijd, overleden was, schudde mijn ook wat oude wordende brein weer flink door elkaar. De wisselende gedachten in mijn hersenen schoten van links naar rechts en van boven naar beneden. Dit was nu al de zoveelste vriend/vriendin die dit jaar het gehaaste aardse voor de hemelse rust verruilde. Terwijl ik vrijwel elke dag cultuur steeds probeer te prikkelen, gaat het ‘gewone’ leven en dus ook de ‘gewone’ dood steeds maar door en drukt het mijn neus weer op de dagelijkse feiten. 

Mijn cultuurbureau Art Connection bestaat nu bijna 40 jaar en ben daarom ook druk bezig met het organiseren van bijpassende evenementen. Mede door de jaarwisseling, het verlies van dierbaren, de huidige toestand in onze kleine en grote wereld wordt het besef van even stilstaan, even bezinnen en terugblikken steeds belangrijker. Relativeren is echter een kunst. Ben bijvoorbeeld vrijwel klaar met de voorbereiding van het feestelijke Nieuwjaarsconcert met Het Fries Kamerorkest waar muziek en gezelligheid op het hoofdmenu staan. Intussen moet ik me mentaal ook voorbereiden op het afscheid van mijn goede vriend een dag eerder. 

Geluk en droefenis liggen vaak dicht bij elkaar. Toch nog, optimist als ik vaak ben, een mooie cultuurtip: Tijdens het fantastisch Cultuurfestival (15 en 16 februari in het WestCord WTC Hotel) is er op zaterdag 15 februari een Friese versie van het bekende tv-programma ‘Tussen Kunst en Kitch’ waar iedereen maximaal 2 objecten mag meenemen ter beoordeling door een aantal oud-medewerkers van het Fries Museum (5 euro - opgave via artconnection@chello.nl). Kijk af en toe over je schouder maar blik vooral ook vooruit naar een goed 2025.

De beste wensen,
Art Connection
Ed van Dijk

Afbeelding
Bevrijdingsvuur naar Kazemattenmuseum Historie 6 uur geleden
Afbeelding
Ontdek Europa van dichtbij tijdens Europadag in Leeuwarden Evenement 9 uur geleden
Afbeelding
Van 4 tot en met 16 mei broekenactie bij Oosterhoff Mode Verhalen uit de buurt 14 uur geleden
Afbeelding
Tryater start kaartverkoop Fierder nei it noarden Evenement 1 mei, 15:00
Afbeelding
Huldiging SC Cambuur, een feest voor iedereen Sport 1 mei, 10:00
Afbeelding
In Leeuwarden werden begin dit jaar 6 meer voertuigen gestolen 112-Nieuws 30 apr, 12:00
Afbeelding
Cultuurfeest Art Vijversburg met kunst, muziek en volop liefde. Cultuur 29 apr, 18:00
Afbeelding
Modeshow in kringloopwinkel Nochris 2.0 brengt 5 jaar duurzaamheid en creativiteit tot leven Duurzaamheid 28 apr, 15:00