Opstelling Chinees keramiek in tentoonstelling Feest!.
Opstelling Chinees keramiek in tentoonstelling Feest!. Foto door Ruben van Vliet. Gemaakt op 26 oktober 2022.

Inbraak bij Keramiekmuseum Princessehof

Algemeen

LEEUWARDEN - In Keramiekmuseum Princessehof in Leeuwarden is vanochtend vroeg ingebroken. Bij de inbraak zijn voor zover nu bekend elf voorwerpen meegenomen, waarvan er zeven sneuvelden tijdens de vlucht naar buiten. Vier stukken zijn verdwenen. De politie doet momenteel onderzoek en is op zoek naar getuigen. Het museum houdt deze week zijn deuren gesloten in verband met het politieonderzoek en verdere maatregelen. Het Princessehof hoopt 21 februari weer open te gaan.

De inbraak vond plaats in de tentoonstelling Feest! op de begane grond van het museum. De daders leken specifieke kennis te hebben en gericht te hebben toegeslagen. De voorwerpen maakten deel uit van een installatie met wereldberoemd Chinees keramiek.

De inbraak volgt op een eerder onsuccesvolle poging op woensdag 1 februari. Naar aanleiding daarvan heeft het museum met de veiligheidspartijen en de politie het toezicht en de procedures verscherpt en is zeer alert geweest op afwijkend gedrag. Kort na de melding in de nacht van zondag op maandag was de politie gelijk ter plaatse. De dader of daders zijn nog voortvluchtig.

Het Princessehof is het nationale keramiekmuseum en het enige rijksmuseum in Noord-Nederland, gevestigd in een 18de eeuws stadspaleis, tevens het geboortehuis van M.C. Escher. Het museum vertelt met zijn hoogstaande collectie actuele en relevante verhalen, van keizerlijk porselein uit China, prachtige art-nouveau keramiek en Delfts Blauw tot werk van moderne en hedendaagse kunstenaars en ontwerpers.  De collectie kent een aantal absolute hoogtepunten zoals het keizerlijk porselein uit China, de Japanse Kakiemon beelden en de collectie Nederlandse art nouveau. Naast de vaste presentatie Van Oost en West maakt het museum wisselende spraakmakende tentoonstellingen zoals eerder Made in Holland, In Motion, Gezonken Schatten en de huidige tentoonstelling Feest!. Aan de hand van twaalf uiteenlopende feesten onderzoekt het Princessehof in deze tentoonstelling hoe we in Nederland feest vieren, wat we vieren en met wie. In de tentoonstelling komen het kinderfeest, Chinees Nieuwjaar, Carnaval, Pesach, het studentenfeest, de verjaardag, een selamatan, de bruiloft, Eid al-Fitr (Suikerfeest), Ketikoti, Divali en Kerst aan bod. 

De tentoonstelling Feest! is onderdeel van Feest! Weet wat je viert, een landelijk educatieproject voor het primair onderwijs. Kijk op www.weetwatjeviert.nl voor meer informatie.

Partners van het Princessehof: Ottema-Kingma Stichting, Vereniging van Vrienden Keramiekmuseum Princessehof en Club Céramique

Keramiekmuseum Princessehof wordt mede gefinancierd door het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap en Gemeente Leeuwarden

Keramiekmuseum Princessehof in Leeuwarden.
Afbeelding
Flower Power Markt in Buitenpost Recreatie & Ontspanning 9 uur geleden
Afbeelding
Ruim 4 op de 10 ouderen in Friesland voelt zich alleen Zorg & Welzijn 23 uur geleden
AMSTERDAM - Parkbee. Foto: Diederik van der Laan / Dutch Photo Agency
Parkeerplaats zoeken kost in Noord-Nederland gemiddeld een kwartier en dat irriteert meer dan files Auto & Stijl 9 jul, 15:00
Diverse oude koffieverpakkingen. Koffieblik uit de collectie van het Fries Museum.
Princessehof en Slavernijmuseum bundelen krachten voor koffietentoonstelling Cultuur 9 jul, 12:00
Afbeelding
Ruzie escaleert in steekpartij in Leeuwarden 112-Nieuws 9 jul, 08:56
Van links naar rechts: Jan Durk de Jong, Jolante Roeters-de Jong, Remmelt Bakker, Alex Riemersma, Bert Gorissen (ANWB), Reinier Tuitman, Henk Kroes.
ANWB Fonds: €10.000 voor maatschappelijk project in Friesland Duurzaamheid 8 jul, 15:00
Afbeelding
AquaZoo opent vernieuwde aquaria met bijzondere onderwaterwerelden Natuur 8 jul, 12:00
Afbeelding
Nieuw in de bemiddeling Stichting SOS voor huisdieren Friesland Algemeen 6 jul, 15:00