Afbeelding

Drachtster basisschool wint voorleesprijs van kinderboekenschrijver

Educatie

DRACHTEN - Basisschool De Swetten uit Drachten kwam als winnaar uit de bus bij de aanvraag van verkeersprojecten die gefinancierd worden door de provincie Friesland en kon als eerste school genieten van het Sinterklaasverhaal voorgelezen door kinderboekenschrijver Fred Diks. Waarna de kinderen aan de slag gaan met verkeerslessen bestaande uit veilig oversteken en een fietscontrole.

Op verzoek van Veilig Verkeer Nederland schreef kinderboekenschrijver Fred Diks, bekend van de Koen Kampioen boeken, een Sinterklaasverhaal waarin tot uiting komt dat het niet goed gaat met de verkeersveiligheid. De schrijver las vandaag het eerste hoofdstuk van het Sinterklaasverhaal voor aan de leerlingen van groep 3 en 4 van de winnende basisschool De Swetten. Aan deze voorleesactie zijn praktische verkeerslessen gekoppeld. In Friesland doen 45 scholen met in totaal 7.366 leerlingen mee aan deze actie.

Iedere dag een hoofdstuk en aandacht voor verkeer in de Sinterklaastijd

In de Sinterklaastijd kan de leerkracht elke dag een hoofdstuk voorlezen waarna de leerlingen aan de slag gaan met de basis voor een veilige verkeersdeelname, waaronder het oefenen van veilig oversteken. Een fietscontrole zorgt ervoor dat de kinderfiets voldoet aan alle veiligheidseisen.

Afbeelding
vv ONT kampioen, promoveert naar derde klasse Sport 15 uur geleden
Afbeelding
Bevrijdingsvuur naar Kazemattenmuseum Historie 4 mei, 19:45
Afbeelding
Mark Westra en Lesley van Loon naar vv Drachtster Boys Sport 4 mei, 17:00
Afbeelding
Bibliotheek Drachten organiseert creatieve Canva-workshop Educatie 4 mei, 15:00
Afbeelding
Spanning in en rond het water van zwembad De Welle in Drachten Sport 4 mei, 12:00
Afbeelding
Vocalibre brengt Italiaanse vroegbarok tot leven in Drachten Evenement 4 mei, 10:00
Afbeelding
Feestelijke opening Boetiekhotel en Grand Café De Turf in Gorredijk Algemeen 1 mei, 18:00
Afbeelding
Byspikerdei: jonge muzikanten sluiten geheime missie af met galaconcert Evenement 1 mei, 12:00