
Tips van interieurstylist Brenda
WonenOOSTERWOLDE - Een woning inrichten; de één kan niet wachten om te beginnen en de ander heeft juist geen idee waar te beginnen. Hoe maak je van een huis een stijlvol, persoonlijk en vooral een gezellig thuis? We vroegen het Brenda Wijbenga, interieurstylist en huiseigenaar van haar eigen sfeervolle stulpje in Oosterwolde.
Als klein meisje wist Brenda al dat ze later iets met interieur wilde doen. “Het is echt mijn ding,” begint ze enthousiast. Ze koos voor een interieuropleiding aan het voormalige Friesland College (nu Firda) en rondde die in 2021 af. In datzelfde jaar richtte ze ook haar eigen bedrijf op: Brenda Interieurontwerp & Styling. Momenteel werkt ze vier dagen in dienst bij een interieurbedrijf en krijgt ze, sinds ze op Instagram foto’s deelt van haar eigen woning, zelf ook steeds meer aanvragen.
De kracht van kleur
Brenda en haar vriend kochten hun huis vorige zomer. Het voldeed toen nog helemaal niet aan de wensen. “Er lag een tegelvloer in en heel veel wanden waren nog wit, terwijl ik er een groot voorstander van om alle wanden een kleur te geven,” vertelt ze. Dat heeft ze dan ook gedaan: alle wanden in het huis zijn voorzien van een roze, gele of groene tint óf hebben een zorgvuldig uitgekozen behang gekregen. “Mensen kiezen vaak voor witte wanden omdat ze denken dat het een ruimtelijk gevoel geeft. Bovendien voelt het als een veilige keuze. Maar het tegenovergestelde is waar: een ruimte oogt juist groter én krijgt meer beleving als je alle wanden kleur geeft.” Het plafond mee schilderen draagt daar volgens de interieurstylist ook aan bij: “Vooral met lichte kleuren creëer je meer ruimte. Een donkere kleur daarentegen geeft een knusse en geborgen uitstraling en is voor een slaapkamer heel fijn.”
Kleuren dus. Het liefst drie verschillende. “Met drie verschillende kleuren kun je heel mooi combineren. Bij een roze tint passen bijvoorbeeld paarse accenten en bij groen kun je heel goed donkergroene en lichtgroene kleuren door elkaar gebruiken. Zo blijf je wel binnen hetzelfde palet, maar creëer je spanning en voorkom je dat het saai wordt,” legt Brenda uit.
Mix & match
Natuurlijk zijn er ook mensen die liever kiezen voor een beige interieur. In dat geval raadt de jonge onderneemster aan om met verschillende materialen te werken – iets wat volgens haar eigenlijk altijd een goed idee is. Een bouclé bank gaat bijvoorbeeld heel goed samen met linnen en wollen kussens, een hoogpolig vloerkleed, een betonlook vloer of keuken en stalen deuren. “Vroeger zag je vaak salontafels, tv-meubels en dressoirs uit dezelfde serie, maar dat maakt een interieur al snel eentonig. Door materialen te mixen, ontstaat juist veel meer diepte in de textuur.” Al die verschillende materialen dragen ook bij aan de akoestiek in een woning, iets waar veel mensen niet over nadenken bij het inrichten. “Een lege woning galmt vaak ontzettend. Dat kun je oplossen door een vloerkleed, gordijnen, schilderijen aan de muur, maar ook al met behang,” deelt Brenda.
Denk groot
Het vloerkleed is een terugkerend thema in Brenda’s advies. “Een vloerkleed verbindt alle meubelen met elkaar, waardoor je echt een eiland creëert bij de zithoek. Zorg er wel voor dat het kleed groot genoeg is. Een te klein vloerkleed maakt de ruimte kleiner én onrustiger.”
Wel vaker ziet de interieurstylist dat mensen klein denken. “Mensen kiezen soms voor meubels of accessoires die eigenlijk niet in verhouding zijn. Ze staan er niet bij stil of vinden het spannend om iets te laten opvallen. Maar een wand vol schilderijen of één groot schilderij oogt echt veel mooier dan een schilderij dat eigenlijk te klein is voor de muur,” lacht ze.



























