Afbeelding

Eerste Friese Textielconferentie verkent Textiel Hub Friesland

Verhalen uit de buurt

LEEUWARDEN - Op donderdag 28 mei vond in de Cycle-Up HUB in Leeuwarden de eerste Friese Textielconferentie plaats. Tijdens deze bijeenkomst, georganiseerd door Firda, NHL Stenden en Cycle-Up HUB, stond de mogelijke ontwikkeling van een Textiel Hub Friesland centraal.

De conferentie bracht deelnemers uit het onderwijs, het bedrijfsleven, de creatieve sector, onderzoek, gemeenten en maatschappelijke organisaties samen. Onder begeleiding van dagvoorzitter Tess Schram verkenden zij hoe initiatieven op het gebied van circulair textiel in Friesland verder kunnen worden versterkt en verbonden.

De bijeenkomst raakt aan een actuele opgave: hoe houden we textiel langer van waarde, voorkomen we verspilling en brengen we kennis, materialen en vakmanschap beter samen? Uit de gesprekken kwam naar voren dat Friesland beschikt over een breed palet aan kennis, initiatieven en betrokkenheid op het gebied van hergebruik, reparatie, ontwerp, educatie en innovatie. Tegelijkertijd opereren deze activiteiten vaak nog naast elkaar. Een mogelijke Textiel Hub Friesland zou hierin een verbindende rol kunnen spelen.

Tijdens de bijeenkomst presenteerden studenten van NHL Stenden verschillende scenario’s voor de mogelijke invulling van een Textiel Hub Friesland. Vervolgens gingen de deelnemers in rondetafelgesprekken met elkaar in gesprek over kansen, behoeften en mogelijke richtingen.

Daarbij kwam niet één voorkeursrichting naar voren. Deelnemers benadrukten juist de meerwaarde van een integrale benadering, waarin functies zoals hergebruik, educatie, innovatie, ontmoeting en het verbinden van materiaalstromen worden gecombineerd.

Agnes Klinkert, docent bij Firda en één van de initiatiefnemers, kijkt met tevredenheid terug op de bijeenkomst: “De conferentie laat zien dat er al veel gebeurt in Friesland en dat er een stevige basis is om verder te verkennen hoe een Friese Textiel Hub eruit kan zien. Een circulaire textielketen bouw je niet alleen. Die ontstaat in verbinding.”

De uitkomsten van de conferentie worden de komende periode nader geanalyseerd door de studenten en organiserende partijen. Naar verwachting volgt eind juni meer duidelijkheid over de mogelijke vervolgstappen in de ontwikkeling van een Textiel Hub Friesland.

Partijen in Friesland die actief zijn met textiel, hergebruik, reparatie, ontwerp, onderwijs, circulaire economie, materialen of lokale initiatieven en willen meedenken, kunnen contact opnemen met Ronald Noppers.

Afbeelding
Westeinde Yard- en Veldsale in Leeuwarden Recreatie & Ontspanning 14 uur geleden
Afbeelding
Kunstenaars maken nieuwe Mata Hari-muurschildering op zijkant Fries Museum Historie 16 uur geleden
Afbeelding
Opnieuw een focusflitspaal geplaatst in Friesland, nu in Leeuwarden Verhalen uit de buurt 18 uur geleden
Afbeelding
Kindercoach Ina geeft tips voor ouders: ‘Koester je kind de eerste weken na de vakantie’ Algemeen 18 uur geleden
Afbeelding
Scholen zijn begonnen: 13,5% meer fietsongevallen in Friesland Educatie 20 aug, 17:00
Afbeelding
Woning gesloten na aantreffen harddrugs 112-Nieuws 20 aug, 15:00
Julie Sofie (links) met de andere au pairs.
Julie Sofie uit Mildam is te zien in het achtste seizoen van BNNVARA-programma Au Pairs Persoonlijke verhalen 20 aug, 12:00
Afbeelding
Keuken vol fruitvliegjes? Dit kun je doen Natuur 20 aug, 08:00