Afbeelding

Stikstofvergunningen kunnen weer verleend worden in 2023

Politiek

FRIESLAND - In september 2022 heeft de provincie Fryslân het verlenen van stikstofvergunningen tijdelijk stopgezet. De belangrijkste reden daarvoor was de uitspraak van de Raad van State over de niet bewezen werking van emissiearme stalvloeren. Vanaf januari 2023 gaat de provincie weer stikstofvergunningen verlenen. Vergunningsaanvragen waarbij in de nieuwe situatie een emissiearme stalvloer is gepland, worden voorlopig nog niet verleend.

Voor het aanvragen en toetsen van aanvragen wordt gebruik gemaakt van het rekenprogramma AERIUS. Dit programma wordt op dit moment aangepast, onder andere door het in werking treden van het zogenaamde Veegbesluit1. Dit staat nu gepland voor 26 januari. Zodra AERIUS is bijgewerkt kunnen de noodzakelijke berekeningen worden gedaan door de aanvrager en toetsing door de provincie. Hierna kan de vergunningverlening pas weer starten.

Wachtrij met vergunningsaanvragen

Door het tijdelijk stil leggen van de vergunningverlening, is het aantal aanvragen dat nog beoordeeld moet worden opgelopen. Bijna 200 aanvragers wachten op het beoordelen van hun aanvraag. Iedereen met een lopende aanvraag wordt per brief geïnformeerd over het vervolg. Daarnaast zijn er nog ruim 200 PAS-melders die wachten op legalisatie via een vergunning. Deze groep wordt ook per brief geïnformeerd over het vervolg.

Afbeelding
Column Melissa: Ik herhaal het nog eens, niet alle sporttransformaties zijn zichtbaar! Column 12 uur geleden
Afbeelding
Succesvolle actiedag levert een fantastisch bedrag op voor MAF Educatie 15 uur geleden
Afbeelding
Tryater haalt applaus van herkenning bij De oare kant Cultuur 18 uur geleden
Afbeelding
Doppio viert de start van de zomer met gratis ijskoffie Culinair 20 uur geleden
Afbeelding
Mazzelshop Camping Totaal: dé kampeerspecialist onder één dak met Ultiem Buitenleven Recreatie & Ontspanning 22 uur geleden
Afbeelding
Grootse plannen voor Natuurmuseum Fryslân Natuur 18 jun, 18:00
Afbeelding
Geu Luik-Schalk nieuwe fractievoorzitter VVD Leeuwarden Politiek 18 jun, 15:00
De Fibula van Wijnaldum | Fries Museum, collectie Provincie Fryslân.
Fries Museum brengt Fibula van Wijnaldum terug naar vindplaats met gratis ‘dorpsfeestje’ Historie 18 jun, 12:00