Wu Zetian
Wu Zetian Foto: British Library

Theeceremonies en Chinese vliegers knutselen bij opening van tentoonstelling over de enige vrouwelijke keizer van China

Cultuur

LEEUWARDEN - Keramiekmuseum Princessehof in Leeuwarden opent op zaterdag 26 oktober de nieuwe tentoonstelling ‘Wu Zetian, de enige vrouwelijke keizer van China’. Wu Zetian (624-705) schopte het van een eenvoudig meisje tot de eerste en enige keizerin van China.

Gratis publieksopening

Wie de expositie als eerste wil zien, kan dat op zaterdag 26 oktober doen tijdens een openingsdag vol feestelijke familie-activiteiten. De toegang is deze dag gratis.

Een dag voor de hele familie

Niet alleen kun je deze dag de tentoonstelling over Wu Zetian bezoeken, in het museum is ook van alles te doen. Schuif aan bij een Chinese theeceremonie, geniet van een traditionele dans of luister naar livemuziek gespeeld op het Chinees snaarinstrument Gu-Qin. Kinderen kunnen Chinese windvliegers knutselen waarmee ze mogen vliegeren in de museumtuin. Er zijn speedtours door de spiksplinternieuwe tentoonstelling en multidisciplinair designer, kunstenaar en fotografe Rui-Jun Luong van stichting Asian Raisins presenteert op deze dag ook Guess Who: Asian Edition (Wie is het/Wie ben ik?).

Tentoonstelling Wu Zetian

In het bijna 2000-jarige bestaan van het Chinese keizerrijk bezetten vele heersers de troon. Altijd waren het mannen, op één uitzondering na: keizerin Wu Zetian (624-705). Over haar fascinerende leven zijn talloze boeken geschreven en films gemaakt, maar het Princessehof heeft de Europese primeur met een tentoonstelling gewijd aan haar leven.

Aan de hand van indrukwekkende voorwerpen, volgt deze tentoonstelling het onwaarschijnlijke levenspad van een jong meisje dat als concubine aantreedt aan het keizerlijke hof en zich met ongeremde ambitie opwerkt tot Wu Zetian, de eerste en enige vrouwelijke keizer van China.

Afbeelding
Spoorwegonderdoorgang Om den Noort in Wolvega van 7 t/m 18 september afgesloten Algemeen 5 uur geleden
Afbeelding
Primeur voor Leeuwarden: eerste Culturele INTROWEEK MBO Educatie 8 uur geleden
Wethouder Evert Stellingwerf komt samen met de buurtbewoonster terug van de eerste rit met de deelauto.
Gemeente Leeuwarden en CommShare bieden bewoners duurzaam alternatief voor eigen auto Verhalen uit de buurt 9 uur geleden
Afbeelding
Primeur voor Leeuwarden: eerste Culturele INTROWEEK MBO Cultuur 11 uur geleden
Afbeelding
Afsluiting Vakantieschool Leeuwarden: ruim 170 leerlingen klaar voor een sterke start Educatie 13 uur geleden
Afbeelding
De kids weer naar school? Leer ook wat nieuws! Educatie 15 uur geleden
Afbeelding
Westeinde Yard- en Veldsale in Leeuwarden Recreatie & Ontspanning 21 aug, 12:00
Afbeelding
Kunstenaars maken nieuwe Mata Hari-muurschildering op zijkant Fries Museum Historie 21 aug, 10:00