Afbeelding

Jochem Schuurman op het Hillebrandorgel van de Grote Kerk Drachten

Evenement

DRACHTEN - De bekende organist Jochem Schuurman verzorgt op vrijdag 7 maart een concert op het Hillebrandorgel van de Grote Kerk in Drachten. De avond begint om 20.00 uur, een kaartje kost 10 euro. 

Jochem Schuurman (1989) kreeg van 1997 tot 2007 orgellessen van Johan G. Koers. Vervolgens studeerde hij bij Theo Jellema en Erwin Wiersinga aan het Prins Claus Conservatorium in Groningen, alwaar hij in juni 2013 cum laude afstudeerde als Master of Music. Daarnaast verbleef hij een aantal maanden in Berlijn om aan de Universität der Künste lessen te volgen bij Leo van Doeselaar en Paolo Crivellaro. Hij volgde masterclasses bij Wolfgang Zerer, Eric Lebrun, Edoardo Bellotti en Pieter Dirksen. Sinds 2016 wordt Jochem Schuurman gecoacht door zijn oud-docent Johan G. Koers.

Prijzen

In december 2013 kreeg Schuurman het Zilveren Viooltje, een muziekprijs voor jong talent afkomstig uit het noorden van Nederland. In het juryrapport werd hij geprezen om zijn veelzijdigheid, zijn overtuigende houding en zijn ondernemerschap. In augustus 2015 behaalde hij de derde prijs op het internationale orgelconcours in Wuppertal. In mei 2017 won hij de tweede prijs en de publieksprijs op het internationale César Franck-concours in Haarlem. In september 2018 won hij de tweede prijs op het internationale Buxtehude-orgelconcours in Lübeck en Hamburg. In 2016 en 2019 was hij finalist van het prestigieuze Paul Hofhaimer-orgelconcours rond de historische orgels van de stad Innsbruck.

Jochem Schuurman is titulair organist van de Martinikerk te Franeker en daarmee de vaste bespeler van het monumentale Van Dam-orgel uit 1842. Als uitvoerend musicus geeft hij concerten als solist, maar ook als begeleider van andere musici en is hij bovendien regelmatig betrokken bij premières van nieuwe composities. Verder is hij actief als orgel- en pianodocent en werkzaam als artistiek adviseur voor de Stichting Organum Frisicum.

Afbeelding
Herfstvakantie Natuurmuseum Fryslân: Word een waterheld Recreatie & Ontspanning 1 uur geleden
Remeries tuin is haar grootste canvas.
Kunstenaar Machteld Remerie: ‘Ik gun mijzelf de ruimte om in een andere wereld te bewegen’ Cultuur 18 uur geleden
Afbeelding
Decemberpakkettenactie 2026 Present Smallingerland van start! Verhalen uit de buurt 21 uur geleden
Afbeelding
ZES NUL: een bijzondere kunstenaar in de schijnwerpers bij Museum Dr8888 Cultuur 23 uur geleden
Afbeelding
‘Dyslexie bepaalt niet wie je bent’ Zorg & Welzijn gisteren
Afbeelding
Forse prijsverschillen tussen Friese tankstations: tot 43 cent per liter Financieel 1 okt, 17:00
Afbeelding
Column Melissa: Het moment dat ik besefte dat niet iedereen het goed voor heeft met wielrenners Column 1 okt, 15:00
Afbeelding
WASGIJ-legpuzzelavond – doe je mee? Evenement 1 okt, 12:00