Afbeelding
Foto: De CultuurKaravaan

Pop-up festival CultuurKaravaan in De Wiken

Cultuur

DRACHTEN - Bibliotheek Drachten, Museum Dr8888, Poppodium Iduna en Schouwburg de Lawei organiseren van juni tot en met september acht pop-up festivals in de dorpen en wijken van Smallingerland onder de naam CultuurKaravaan. Een feestelijke middag met muziek, kunst, theater, film en een uitgebreid kinderprogramma. Op zaterdag 10 september strijkt de CultuurKaravaan neer bij Bredeschool De Wiken in Drachten. 

De CultuurKaravaan

Festival de CultuurKaravaan trekt dwars door Smallingerland langs wijken en dorpen. De CultuurKaravaan ademt de sfeer van een festival, maar dan lekker dichtbij huis. Vier samen met je buren en dorpsgenoten het eigenzinnige cultuuraanbod van Smallingerland. Dit gratis festival biedt voor ieder wat wils, met muziek, kunst, theater, dichters, horeca en een uitgebreid kinderprogramma. En heeft als doel om een bezoek aan kunst en cultuur weer te stimuleren na een lange coronaperiode. De CultuurKaravaan wordt mede mogelijk gemaakt door Gemeente Smallingerland.

Voor elk wat wils

Op 10 september strijkt de CultuurKaravaan neer bij Bredeschool De Wiken in Drachten. Van 15.00 tot 19.00 uur is er van alles te doen en te zien op vier verschillende podia en festivaltenten. Met o.a. Moonloops, The Attic, Soulblender, Marco Bonisimo, popkoor Timeless en de voorstelling ‘Wolk in de klas’ (4+) van theatergezelschap Het Houten Huis. Dichters brengen gedichten op maat en verschillende makers uit Smallingerland exposeren hun werk. Er is een workshop Linosnede in stijl en een workshop Mandala. Voor de kinderen is er knipgedichten knutselen, silent disco en komt Tomke voorlezen.

Afsluiting CultuurKaravaan

Op 17 september is de laatste CultuurKaravaan in Opeinde in Dorpshuis De Wringe. Op www.cultuurkaravaan.nl kun je het programma vinden of volg ons op Facebook en Instagram (@cultuurkaravaan).

Afbeelding
Afbeelding
Geweldig nieuws! Golfpark de Hildenberg krijgt nummer 1 notering! Sport 40 minuten geleden
Afbeelding
Herfstvakantie Natuurmuseum Fryslân: Word een waterheld Recreatie & Ontspanning 2 uur geleden
Remeries tuin is haar grootste canvas.
Kunstenaar Machteld Remerie: ‘Ik gun mijzelf de ruimte om in een andere wereld te bewegen’ Cultuur 19 uur geleden
Afbeelding
Decemberpakkettenactie 2026 Present Smallingerland van start! Verhalen uit de buurt 22 uur geleden
Afbeelding
ZES NUL: een bijzondere kunstenaar in de schijnwerpers bij Museum Dr8888 Cultuur gisteren
Afbeelding
‘Dyslexie bepaalt niet wie je bent’ Zorg & Welzijn 2 okt, 08:00
Afbeelding
Forse prijsverschillen tussen Friese tankstations: tot 43 cent per liter Financieel 1 okt, 17:00
Afbeelding
Column Melissa: Het moment dat ik besefte dat niet iedereen het goed voor heeft met wielrenners Column 1 okt, 15:00