Afbeelding

Kadaster: Prijsdaling koopwoningen in februari

Wonen

FRIESLAND - In februari waren de prijzen van koopwoningen voor het eerst sinds april 2014 lager dan in dezelfde maand een jaar eerder. Bestaande koopwoningen waren gemiddeld 0,8 procent goedkoper dan in februari 2022. Dit blijkt uit onderzoek naar de prijsontwikkeling van bestaande particuliere koopwoningen in Nederland van het CBS en het Kadaster.

Dalende trend prijzen koopwoningen

Ten opzichte van januari is de prijsindex bestaande koopwoningen in februari met 1,5 procent gedaald. De prijzen van bestaande koopwoningen bereikten in juni 2013 een dieptepunt. Vervolgens was er sprake van een stijgende trend, tot augustus 2022. Sindsdien is de prijsindex vrijwel onafgebroken gedaald. Vergeleken met het dal in juni 2013 waren de prijzen in februari ruim 90 procent hoger.

Meer cijfers in Vastgoed Dashboard

Iedere maand publiceert het Kadaster cijfers over onder andere woningverkopen in het Vastgoed Dashboard van Kadaster. In dit dashboard vindt u grafieken en tabellen voor heel Nederland en per provincie.

Afbeelding
Uitslaande brand in landbouwvoertuig bij boerenschuur 112-Nieuws 22 uur geleden
Afbeelding
Zomeravondwandeling Aekingerzand Natuur gisteren
Afbeelding
Blauwe envelop krijg je steeds vaker digitaal: zo mis je niets Financieel 30 jul, 15:00
Afbeelding
Op avontuur in de natuur Natuur 29 jul, 17:00
Afbeelding
Bossafari 4 augustus - Laat je verrassen door wat de natuur te bieden heeft Natuur 29 jul, 10:00
Afbeelding
Brandweer blust brand na boerenprotest langs N381 bij Ureterp 112-Nieuws 28 jul, 09:15
Afbeelding
Zomerwandeling vanaf het bezoekerscentrum Drents-Friese Wold Natuur 28 jul, 08:00
Afbeelding
CSI-Drents-Friese Wold: Braakballen pluizen voor jonge onderzoekers Natuur 27 jul, 18:00