Afbeelding

Filmhuis Noordwolde vertoont vrijdag 26 september de Oscarwinnaar I’m still here

Cultuur

NOORDWOLDE - Filmhuis Noordwolde vertoont vrijdag 26 september de Braziliaanse Oscarwinnaar  I’m still here

Rubens Paiva’s familie leidt een vrij comfortabel leven als lid van de middenklasse. Maar Rubens is het militaire regime dat Brazilië al zes jaar regeert zat en hij raakt betrokken bij verzetsactiviteiten. Wanneer Rubens wordt opgepakt door de geheime politie, staat de familie Paiva plotseling machteloos. Na een korte tijd in hechtenis probeert zijn vrouw Eunice hun vijf kinderen te onderhouden en tegelijkertijd alle mogelijke informatie over de verdwijning van haar man te verzamelen. Maar naarmate de tijd verstrijkt, vervaagt de hoop op Rubens’ terugkeer en ziet het gezin zich geconfronteerd met drastische veranderingen in hun tot dan toe idyllische bestaan.

Walter Salles’ (Central Station, 1998; The Motorcycle Diaries, 2004) eerste lange speelfilm in twaalf jaar is een al te actueel verslag van het leven onder een autoritair bewind. De filmmaker kende de familie Paiva al in zijn jeugd en het gevoel van intimiteit dat hij overbrengt, samen met de authenticiteit die elk moment uitstraalt, dompelt ons onder in dit tijdperk en de details van het steeds precairder wordende bestaan van de familie. Eunice vormt het hart van het drama – prachtig vertolkt door Fernanda Torres (en op latere leeftijd door Torres’ eigen moeder, Fernanda Montenegro) – wier vastberaden zoektocht naar de waarheid wanneer gerechtigheid op wrede wijze verstek laat gaan, een daad is van onwaarschijnlijk moedig verzet tegen de krachten van onderdrukking.

De film won dit jaar de Oscar voor Beste Buitenlandse Film en Fernanda Torres kreeg ook de ultieme bekroning op haar werk: een nominatie voor Beste Vrouwelijke Hoofdrol.

Duur: 2 uur en 17min

Regisseur: Lucas Andrade
Hoofdrol: Fernanda Torres
Jaar: 2024
Taal: Portugees (met Nederlandse ondertiteling)

Aanvang 20.00 uur in Filmhuis Noordwolde, Hoofdstraat Oost 34A in Noordwolde.
Entree € 7,50, vijfstrippenkaart € 32,50 (€ 6,50 per film).
Reserveren kan via www.filmhuisnoordwolde.nl

Afbeelding
Meer naar elkaar omkijken in de buurt: gratis workshop Leefcirkels in Appelscha Algemeen 3 uur geleden
Afbeelding
Vrijdag 23 oktober a.s. 20.00 uur The Last Viking bij Filmhuis Noordwolde Cultuur 5 uur geleden
Afbeelding
Column Melissa: Het is verstikkend dat het slechter is gesteld met de homoacceptatie Column 10 uur geleden
Onder grote belangstelling is zaterdagmiddag in de broedplaats in de Stipepassage in Oosterwolde Guus Griffioen geboren.
Guus Griffioen geboren in Winkelhart Oosterwolde Algemeen 10 uur geleden
Klaske Kalsbeek-Vlasma
Klaske Kalsbeek-Vlasma schildert vanuit haar gevoel Cultuur 12 uur geleden
Afbeelding
Scala laat ouders en kinderen kijken door elkaars ogen Algemeen 17 okt, 10:00
V.l.n.r.: Brent, Roan, Jannes en Rudi.
ASBEST brengt eerste album uit Algemeen 17 okt, 08:00
Afbeelding
COV Heerenveen brengt Brahms en Puccini samen met Fries KamerOrkest Evenement 16 okt, 08:00