Afbeelding
Foto: RondOm Vandaag

Tijdelijke huisvestingslocaties gemeente Smallingerland bekend

Politiek

DRACHTEN - Het gemeentehuis van Smallingerland wordt verbouwd vanaf het najaar van 2025 tot en met het voorjaar van 2027. Tijdens deze periode zullen de medewerkers op andere locaties werken: het oude zwembad De Welle en voormalig basisschool De Sjalom in Drachten. De gemeenteraadsvergaderingen zijn in schouwburg De Lawei.

Het gebouw van basisschool De Sjalom aan de John F. Kennedylaan wordt ingezet als werklocatie voor de ambtelijke organisatie. Het oude zwembad is voornamelijk bedoeld voor publiekszaken zoals het aanvragen en afgifte van identiteitsbewijzen en rijbewijzen. De school staat vanaf begin 2025 leeg. Dan verhuist de school naar de nieuwe SBO-school aan de Noorderhogeweg in Drachten. Ook het oude zwembad staat vanaf begin 2025 leeg omdat dan het nieuwe zwemcentrum aan de Sportlaan in gebruik wordt genomen.

Huisvesting gemeentehuis verouderd 

In het gemeentehuis zijn verschillende technische installaties verouderd en aan vervanging toe. Ook voldoet het huidige gebouw niet meer aan de eisen wat betreft duurzaamheid en moet de inrichting worden verbeterd. De verbouwing zal veel overlast geven voor bezoekers en medewerkers van het gemeentehuis. Daarom werkt de gemeente tijdens de verbouwing op andere locaties. De verbouwing is naar verwachting in het voorjaar van 2027 klaar.

Leegstand en vandalisme voorkomen

Op termijn is het plan om op beide tijdelijke huisvestingslocaties woningbouw te realiseren. Dit traject duurt echter enkele jaren. Om tijdens deze periode de gebouwen niet leeg te laten staan, gebruikt de gemeente de locaties als tijdelijke huisvesting. Hiermee wordt leegstand, overlast en vandalisme voorkomen. Omdat de gebouwen in eigendom van de gemeente zijn, worden kosten op het huren van tijdelijke locaties bespaard.

Door de grootte van de gemeentelijke organisatie is het niet mogelijk om op één locatie tijdelijke huisvesting te realiseren. Daarom is gekozen voor meerdere locaties die centraal en dichtbij het centrum van Drachten liggen. De omwonenden van de locaties zijn geïnformeerd en worden bij de toekomstige plannen betrokken.

Afbeelding
Geweldig nieuws! Golfpark de Hildenberg krijgt nummer 1 notering! Sport 41 minuten geleden
Afbeelding
Herfstvakantie Natuurmuseum Fryslân: Word een waterheld Recreatie & Ontspanning 2 uur geleden
Remeries tuin is haar grootste canvas.
Kunstenaar Machteld Remerie: ‘Ik gun mijzelf de ruimte om in een andere wereld te bewegen’ Cultuur 19 uur geleden
Afbeelding
Decemberpakkettenactie 2026 Present Smallingerland van start! Verhalen uit de buurt 22 uur geleden
Afbeelding
ZES NUL: een bijzondere kunstenaar in de schijnwerpers bij Museum Dr8888 Cultuur gisteren
Afbeelding
‘Dyslexie bepaalt niet wie je bent’ Zorg & Welzijn 2 okt, 08:00
Afbeelding
Forse prijsverschillen tussen Friese tankstations: tot 43 cent per liter Financieel 1 okt, 17:00
Afbeelding
Column Melissa: Het moment dat ik besefte dat niet iedereen het goed voor heeft met wielrenners Column 1 okt, 15:00