
Leeuwarden Beweegt van start: gratis zwemmen en schaatsen voor meer beweging in de stad
SportLEEUWARDEN – Vanaf 1 december gaat het nieuwe sportinitiatief Leeuwarden Beweegt officieel van start. Met dit initiatief bieden bv SPORT, Elfstedenhal, Amaryllis en Quiet Leeuwarden inwoners in een sociaal-economisch kwetsbare positie de mogelijkheid om gratis te zwemmen en te schaatsen. Zo verlagen we drempels, vergroten we sportplezier en zorgen we ervoor dat meer mensen kunnen ervaren hoe fijn en waardevol bewegen is.
Met Leeuwarden Beweegt stimuleren de samenwerkende partijen niet alleen een actieve leefstijl, maar ook ontmoeting, zelfvertrouwen en verbinding.
Sport zonder drempels
Via Amaryllis en Quiet Leeuwarden worden QR-toegangskaartjes verspreid onder inwoners die hiervoor in aanmerking komen. Met deze kaartjes kunnen deelnemers gratis sporten: zwemmen in één van de zwembaden van bv SPORT of schaatsen in de Elfstedenhal. Aanmelden verloopt via het platform Blij van Sport.
En daarna? Op weg naar blijvend bewegen
Leeuwarden Beweegt is meer dan een eenmalig sportmoment. Nadat deelnemers hebben gezwommen of geschaatst, wordt contact met hen opgenomen om te bespreken of zij dit vaker willen doen.
Is er interesse in een vervolg? Dan wordt samen gekeken naar structurele mogelijkheden via het Jeugdfonds Sport & Cultuur of het Volwassenenfonds Sport & Cultuur. Zo maken we de stap van kennismaken naar duurzaam sportdeelname.
Leeuwarden in beweging
Met Leeuwarden Beweegt werken de partners toe naar een stad waarin iedereen de kans krijgt om deel te nemen aan sport en beweging. We geven inwoners letterlijk en figuurlijk een boost – richting een gezondere, actievere en blijere stad.
Op termijn hopen we meer partners aan het initiatief toe te kunnen voegen.



























