Afbeelding
Foto: Aquazoo

Eerste ingeleverde kerstbomen de grond in bij AquaZoo Leeuwarden

Samenleving

LEEUWARDEN - In AquaZoo zijn de eerste tachtig kerstbomen geplant. De komende weken zullen ook de overige van de in totaal 250 ingeleverde sparren de grond in gaan. Kerstbomen met kluit konden afgelopen maandag bij de dierentuin in Leeuwarden afgegeven worden in ruil voor een entreeticket.

General manager Jeroen Loomeijer: “De dag was een succes! Iedereen was erg enthousiast en blij dat ze iets konden bijdragen aan het park én aan het milieu. Want op deze manier krijgen de bomen echt een nieuw leven. Sparren doen er ruim tien jaar over om een volwaardige boom te worden en na enkele weken in de huiskamer worden ze weer weggegooid. Dat vinden we enorm zonde. We zijn daarom erg blij dat we een duurzame oplossing hebben gevonden voor deze bomen.” Colville-gebiedDe eerste bomen hebben een plek gekregen in het afgelopen jaar geopende tijgerverblijf. De overige bomen zijn tijdelijk ergens anders geplant om te kijken welke er levensvatbaar zijn. Deze zullen uiteindelijk worden overgeplaatst naar het nieuwe Colville-gebied, dat naar verwachting medio 2023 wordt geopend.

Colville verwijst naar een rivier in Alaska, in het noorden van Amerika. Het gebied gaat dan ook Noord-Amerikaanse dieren huisvesten, zoals de ijsberen, wasberen en Canadese bevers. Loomeijer: “Het nieuwe gebied wordt gerealiseerd op de plek waar de kinderboerderij stond. De ijsberen blijven waar ze zitten, de overige dieren leven nu al wel in AquaZoo, maar verhuizen straks naar een splinternieuw verblijf. Dat gaat echt een Noord-Amerikaanse sfeer uitstralen en de ingeleverde naaldbomen passen perfect in dit decor.”

Afbeelding
Avondvierdaagse Leeuwarden al 80 jaar traditie Sport 3 uur geleden
Afbeelding
Bezoekers geraakt door Echo’s van Mata Hari: “Ik had een brok in mijn keel” Cultuur 6 uur geleden
Afbeelding
LÛD bewijst de kracht van muziek en mienskip in WTC Expo Evenement 8 uur geleden
Afbeelding
59% van de Leeuwarders heeft een hoge veerkracht Zorg & Welzijn 10 uur geleden
De studenten van Hotel Management School staan in het roze klaar voor de deelnemers aan Alpe d'HuZes.
Studenten van NHL Stenden Hotel Management School zetten zich vrijwillig in voor Alpe d’HuZes Verhalen uit de buurt 31 mei, 08:00
Afbeelding
Voorzitter HSV Leeuwarden: ‘Vrijwilligers houden de club draaiende’ Sport 30 mei, 08:00
Afbeelding
Auto ramt gevel in Leeuwarden: bestuurster gewond 112-Nieuws 29 mei, 15:45
Afbeelding
Ellen-Claire Boomsma-Hulsegge opent galerie en atelier in Leeuwarden Cultuur 29 mei, 15:00