Afbeelding
Foto: Anja van Wijgerden

Schrijfster Annejet van der Zijl geeft lezing in Oosterwolde

Cultuur

OOSTERWOLDE - Schrijfster Annejet van der Zijl komt op donderdag 19 maart tijdens de Boekenweek naar Oosterwolde. De lezing in het Stellingwerf College is georganiseerd door de werkgroep Alles Rondom Taal, een onderdeel van de Stichting Kunstwerf. Van der Zijl wordt deze avond geïnterviewd door Ivan Borghsteijn over haar nieuwste roman ‘De Zwevende wereld’, die op augustus 2025 verscheen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur.

‘De Zwevende Wereld’ is de meeslepende en vaak emotionele dubbelbiografie van een uitzonderlijk vader en zijn minstens zo unieke dochter. Maar het is, in hun voetsporen, ook een geschiedschrijving van het oude Japan en een verhaal van de enorme invloed die deze verloren beschaving had op de westerse cultuur - nog tot op de dag van vandaag.

Annejet van der Zijl is een van de bekendste en meest gelezen schrijvers van ons land. Gedurende haar inmiddels 25-jarige schrijfcarrière publiceerde ze zeven non-fictieboeken die allen bestsellers werden en veelvuldig werden bekroond, vertaald en verfilmd. Voor haar totale oeuvre ontving ze onder andere de Gouden Ganzenveer en de Amsterdamprijs voor de Kunst. In 2020 was ze de auteur van het Boekenweekgeschenk ‘Leon & Juliette’, in 2023 leesambassadeur van Heel Nederland Leest met ‘Sonny Boy’.

De lezing vindt plaats in de aula van het Stellingwerf College, Quadoelenweg 29. In de pauze is er gelegenheid haar boek(en) te kopen en te laten signeren. Tickets à € 10,- voor volwassenen en € 5,- voor jongeren tot 18 jaar zijn enkel verkrijgbaar via de website www.kunstwerf.com.

Afbeelding
Spoorwegonderdoorgang Om den Noort in Wolvega van 7 t/m 18 september afgesloten Algemeen 1 uur geleden
Afbeelding
Primeur voor Leeuwarden: eerste Culturele INTROWEEK MBO Educatie 4 uur geleden
Wethouder Evert Stellingwerf komt samen met de buurtbewoonster terug van de eerste rit met de deelauto.
Gemeente Leeuwarden en CommShare bieden bewoners duurzaam alternatief voor eigen auto Verhalen uit de buurt 4 uur geleden
Afbeelding
Primeur voor Leeuwarden: eerste Culturele INTROWEEK MBO Cultuur 7 uur geleden
Afbeelding
Afsluiting Vakantieschool Leeuwarden: ruim 170 leerlingen klaar voor een sterke start Educatie 9 uur geleden
Afbeelding
De kids weer naar school? Leer ook wat nieuws! Educatie 11 uur geleden
Afbeelding
Westeinde Yard- en Veldsale in Leeuwarden Recreatie & Ontspanning 21 aug, 12:00
Afbeelding
Kunstenaars maken nieuwe Mata Hari-muurschildering op zijkant Fries Museum Historie 21 aug, 10:00