Afbeelding

Oekraïens trio zingt in Ceceliakerk Lekkum

Cultuur

LEEUWARDEN - Drie klassieke geschoolde zangers uit Oekraïne geven zondag 2 maart 2025 een concert in de Ceciliakerk in Lekkum. Het concert in Lekkum begint om 15.00 uur. De toegang is gratis. Na afloop is er een collecte en de opbrengst gaat naar projecten voor kinderen in Oekraïne.

Bariton Volodymyr Yfimenko is in Oekraïne vooral bekend als operazanger. Hij werkte lange tijd als solist in het Kharkov Opera en Ballet Theater en was ook directeur van de Opera Studio aan de Kharkiv Nationale Universiteit voor Kunsten. Behalve in Oekraïne zong hij op vele andere Europese podia.

Sopraan Tetiana Yefimenko was solist in de Kharkiv Oblast Filharmonie. Ook zij was op podia in heel Europa te horen. Naast liederen zingt ze ook bekende aria’s uit opera’s en operettes.

De beide zangers wonen sinds hun vlucht uit Oekraïne in Friesland. Momenteel werken ze bij Hellema in Hallum en oefenen ze hun eigenlijke beroep uit in hun vrije tijd, om geld in te zamelen voor hun vaderland.

De twee worden bijgestaan voor hun neef Valerii Kozhevets. Valerii volgt momenteel een studie voor software developer in Leeuwarden, in de avonduren is hij bezig met een Oekraïnse klassieke zangopleiding. Hij is, net als zijn oom, bariton.

De drie zingen naast klassieke liederen van Puccini, Verdi, Lehar en Bizet popsongs van Abba en anderen. Verder staan er een Nederlands en een Fries lied op het programma.

Tevens is er een inzamelingsactie van houdbare levensmiddelen en toiletartikelen. Bezoekers kunnen goederen inleveren voorafgaand aan het concert. Ook is het mogelijk de vrijdag en zaterdag voorafgaand aan het concert tussen 14.00 en 16.00 uur spullen af te leveren in de kerk.

Afbeelding
49 verenigingen uit Leeuwarden vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie Sport 2 uur geleden
Afbeelding
Liesette Bruinsma luidt startschot voor Onbeperkte Elfstedentocht Sport 16 uur geleden
Afbeelding
Het gaat goed met de Friese muziekscene Cultuur 19 uur geleden
Afbeelding
‘25 Culturele Portretten uit Friesland” te zien in Gerechtsgebouw Noord- Nederland Cultuur 22 uur geleden
Afbeelding
Vragen voor voorzitter Berry Barlage van KV Leeuwarden Sport 17 sep, 08:00
Afbeelding
Leeuwarder artiest Else Lena durft open te zijn in haar nummers Cultuur 17 sep, 08:00
Afbeelding
Short Film Festival in Natuurmuseum Fryslân Evenement 16 sep, 10:00
Robbin vindt het helpen van klanten nog steeds het allerleukste wat er is.
Leeuwarder ondernemer Robbin Huijser trots op groei Kitchen4All Wonen 16 sep, 08:00