Afbeelding
Foto: Aron Weidenaar

Fries Museum herhaalt gratis programma voor bezoekers met dementie

Cultuur

LEEUWARDEN - Het Fries Museum gaat weer op aanvraag gratis rondleidingen organiseren voor bezoekers met dementie. Verzorgingstehuizen kunnen vanaf april het dementieprogramma kosteloos boeken. Op maandagen, wanneer het museum helemaal leeg is, worden de bezoekers warm verwelkomd met koffie en koek. 

De gespecialiseerde dementiegidsen nemen de bezoekers mee door de tentoonstelling Christoffel & Kate Bisschop, waar de zintuigen geprikkeld worden om herinneringen aan vroeger op te wekken. Zo worden er oud-Hollandse liedjes gezongen en kunnen bezoekers de zeegeur opsnuiven en proeven van ouderwetse lekkernijen. Met speciale gesprekstechnieken wordt het gesprek op gang gebracht en worden herinneringen aan vroeger met elkaar gedeeld. Het is de tweede keer dat het museum het programma organiseert; de eerste ronde liep van september tot en met december 2023 en was volledig volgeboekt. De rondleiding is gratis te reserveren via friesmuseum.nl/dementieprogramma.


Aron Weidenaar

Veel oudere bezoekers zullen herinneringen hebben bij het zien van de tentoonstelling Christoffel & Kate Bisschop: Verlangen naar vroeger. Denk bijvoorbeeld aan het herkenbare Hindelooper schilderwerk, de geur van een stoomtrein, een mannenkoor dat zeeliederen zingt of de herkenbare taferelen op de schilderijen van Christoffel Bisschop. Om deze herinneringen te stimuleren heeft het Fries Museum, in samenwerking met de Kwadrantgroep, een programma gemaakt voor bezoekers met dementie. Speciaal voor de tentoonstelling is het programma gratis toegankelijk voor bezoekers met dementie die het museum in groepsverband willen bezoeken. Groepen zijn zelf verantwoordelijk voor het vervoer en de één-op-één-begeleiding. Het programma duurt ongeveer 90 minuten en is geschikt voor groepen tot maximaal 8 bezoekers.

Het Fries Museum wordt mede gefinancierd door Windpark Fryslân, de Provincie Fryslân, het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, de VriendenLoterij, Ir. Abe Bonnema Stichting en de vrienden van het Fries Museum.


Aron Weidenaar

Afbeelding
49 verenigingen uit Leeuwarden vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie Sport 3 uur geleden
Afbeelding
Liesette Bruinsma luidt startschot voor Onbeperkte Elfstedentocht Sport 17 uur geleden
Afbeelding
Het gaat goed met de Friese muziekscene Cultuur 20 uur geleden
Afbeelding
‘25 Culturele Portretten uit Friesland” te zien in Gerechtsgebouw Noord- Nederland Cultuur 23 uur geleden
Afbeelding
Vragen voor voorzitter Berry Barlage van KV Leeuwarden Sport 17 sep, 08:00
Afbeelding
Leeuwarder artiest Else Lena durft open te zijn in haar nummers Cultuur 17 sep, 08:00
Afbeelding
Short Film Festival in Natuurmuseum Fryslân Evenement 16 sep, 10:00
Robbin vindt het helpen van klanten nog steeds het allerleukste wat er is.
Leeuwarder ondernemer Robbin Huijser trots op groei Kitchen4All Wonen 16 sep, 08:00