Rijkele Dijkstra van Dijkstra  Assurantiën
Rijkele Dijkstra van Dijkstra Assurantiën Foto: Rob Dijkstra

Column Rijkele Dijkstra: Dictator

Column

Gisteren zij ik gekscherend tegen een collega “Het zou goed zijn dat we hier in Nederland tijdelijk een dictatuur krijgen”. Een sterke man aan de macht die bepaald wat er gebeuren moet en die ook met harde hand optreed als men zich niet aan de regels houdt. Het halfbakken beleid waarbij men probeert om 99,9% van de mensen tevreden te houden werkt averechts. Je ziet het om je heen, veel onbegrip, veel irritaties, geen duidelijkheid. Iedereen is in de war.

Nu is dit wel het Nederland waar we met z’n allen voor hebben gekozen. Wij houden waarschijnlijk van dit beleid, grote verdeeldheid, waarbij we lekker kunnen blijven zeiken en waarbij de minderheid bepaald wat er gebeurd. Als er geen gezondheidscrisis zou zijn dan had dit wazige systeem wellicht blijvend gewerkt. Voor nu is het een ramp voor ons mooie land.

We zijn zo rijk in alles en het is beschamend hoe het op het ogenblik gaat. Totaal geen respect naar elkaar toe. Veel mensen die het lak hebben aan maatregelen en gerust hun gang kunnen gaan omdat niemand er iets van zegt. Nu kunnen we zeggen dat komt omdat we niet handhaven, er geen politie is. Dit is deels waar en ja ook hier is een grote slag te slaan. Toch begint het bij ons zelf.

Wanneer gaat de zwijgende meerderheid eindelijk eens wakker worden en de schreeuwende minderheid aanpakken. We leven in een democratie waar besluiten worden genomen door de meerderheid en waar iedereen zich aan moet houden. Als dit principe overboord wordt gegooid dan is het hek van de dam. Handhaven is ook dat je je medemens er op aanspreekt dat hij of zij zich aan de regeltjes moet houden. Een democratie stelt niets voor als we ons er niet voor willen inzetten. Niet denken maar doen!

Column Rijkele Dijkstra, directeur Dijkstra Assurantiën en de RegioBank in Leeuwarden

Afbeelding
41.094 verkeersboetes in Leeuwarden, goed voor € 6.724.876,00 112-Nieuws 13 uur geleden
Afbeelding
Fryslân herdenkt en viert gezamenlijk de afschaffing van de slavernij Historie 16 uur geleden
Afbeelding
Route Wad een Kunst: ontdek kunst, cultuur en het Friese landschap Cultuur 18 uur geleden
Afbeelding
Sta stil bij zingeving op de Dag van de Levensvragen Zorg & Welzijn 20 uur geleden
Afbeelding
Stichting Lezen en Schrijven roept de Statenleden op te investeren in de aanpak van laaggeletterdheid Politiek 24 jun, 15:00
Afbeelding
Zwaargewonde bestuurder ongeluk Ryptsjerk niet in bezit van rijbewijs 112-Nieuws 24 jun, 13:37
Bootschalen, studioZAND.
Keramiekmuseum Princessehof presenteert tentoonstelling van prijswinnaar studioZAND Cultuur 24 jun, 10:00
Afbeelding
Beschermt jouw zonnebril je ogen wel echt? Gezondheid 24 jun, 08:00