Afbeelding

ChristenUnie wil provinciale samenwerking met Havennetwerk Fryslân

Politiek

FRIESLAND - De ChristenUnie vindt het vreemd dat de provincie zich niet heeft aangesloten bij Havennetwerk Fryslân. Onlangs namen de Staten een motie, ingediend door Statenlid Matthijs de Vries aan. Hierin wordt het college gevraagd te komen met een integrale havenvisie voor Fryslân. Nu wil de fractie weten of het college ook van plan is om deze visie in samenwerking met het Havennetwerk Fryslân op te stellen. Daarnaast zou de ChristenUnie ook graag zien dat de provincie alsnog aansluit bij het netwerk. 

“Het havennetwerk, bestaande uit tientallen bedrijven, kennisinstituten en belangen organisaties is van onder op ontstaan. Inmiddels wordt het initiatief gesteund door vier gemeenten met een belang in vervoer over water. Wij zouden graag zien dat ook de provincie aansluit” zegt Matthijs de Vries.

“Het vervoer over water hoort bij onze provincie. Het biedt naast de economische belangen voor de provincie Fryslân ook kansen bij de circulaire economie. Dit zijn voor ons belangrijke aspecten waar we met zijn allen de schouders onder moeten zetten. Met een goede samenwerking tussen alle verschillende partijen komt Fryslân tot meer vervoer over water” zegt Matthijs de Vries.

Afbeelding
Museumnacht in het Kazemattenmuseum Evenement 14 uur geleden
Afbeelding
Fries Museum lanceert onderwijsaanbod voor primair en voortgezet onderwijs over Redbad Educatie 19 uur geleden
Afbeelding
Liesette Bruinsma luidt startschot voor Onbeperkte Elfstedentocht Sport 17 sep, 18:00
Afbeelding
Het gaat goed met de Friese muziekscene Cultuur 17 sep, 15:00
Afbeelding
28 verenigingen uit Heerenveen vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie Sport 17 sep, 12:00
Afbeelding
Kinderboekenweek: Spot aan! in de bibliotheek Educatie 17 sep, 10:00
Afbeelding
Leeuwarder artiest Else Lena durft open te zijn in haar nummers Cultuur 17 sep, 08:00
Voorzitter Romke Mulder.
‘Vele handen maken licht werk’ Verenigingen 16 sep, 10:00