Afbeelding
Foto: BTBMedia

Kinderen op Berneskoalle in Aldeboarn in actie voor zieke ‘Else’

Evenement

ALDEBOARN – Leerlingen van de Berneskoalle in Aldeboarn hebben donderdagmiddag de handen uit de mouwen gestoken voor hun zieke schoolgenootje Else én het goede doel Spieren voor Spieren.

In de lokalen werden tientallen kerststukjes gemaakt, die zaterdag op de kerstmarkt in het dorp worden verkocht. Ook bieden de kinderen tijdelijke tatoeages aan. De volledige opbrengst gaat naar het goede doel.

Aanleiding voor de actie is de situatie van meester Louwrents Reitsma (44) uit Menaldum. Zijn dochter Else heeft de zeldzame ziekte Distalesma; in Nederland zijn slechts vier kinderen met deze diagnose bekend. Tijdens een vakantie in Drenthe verslechterde haar gezondheid plotseling. „Ze kreeg een motorische stilstand. Een nachtmerrie voor elke ouder,” vertelt moeder Chantal Baard. Wat volgde was een zware periode vol medische trajecten, verhuizingen en onzekerheid. Het gezin moest zelfs tijdelijk in een caravan wonen voordat een geschikt, aanpasbaar huis gevonden werd.

‘Het verhaal van Else raakt veel mensen’

Op school zagen collega’s en leerlingen hoe ingrijpend de situatie was. Leerkracht Aizo uit Aldeboarn besloot samen met collega’s en leerlingen in actie te komen. „Het verhaal van Else raakt veel mensen. Als ouder herken je de angst en onzekerheid. Daarom wilden we iets doen.”

De leerlingen werkten donderdag aan een grote verzameling kerststukjes. Daarnaast bedachten Johannes Miedema en Zoë Boschma een extra actie: de verkoop van tijdelijke tattoos. Inmiddels zijn er honderden besteld en tonen zelfs andere scholen interesse.

Lichtpunt

Voor meester Louwrents is de steun van school en dorp een lichtpunt. „Het is bijzonder hoe betrokken de kinderen zijn. Ze willen écht iets betekenen. Dat geeft ons als gezin veel steun.”

Zaterdag hopen de leerlingen op een grote opkomst tijdens de kerstmarkt in Aldeboarn, om zo een mooi bedrag in te zamelen voor Spieren voor Spieren. 

Afbeelding
Blauwe envelop krijg je steeds vaker digitaal: zo mis je niets Financieel 13 uur geleden
Afbeelding
Present Heerenveen zoekt nieuwe voorzitter Verhalen uit de buurt 27 jul, 12:00
Afbeelding
Een behouden vaart: Friesland koploper in veilig vrijen Zorg & Welzijn 23 jul, 12:00
Afbeelding
Zo help je insecten de warmte door Natuur 23 jul, 08:00
Afbeelding
Expositie Douwe Dijkstra ‘Vergane Glorie’ in Bibliotheek Heerenveen Cultuur 22 jul, 12:00
Kampeerders zijn niet van suiker, maar de hele tijd regen is ook geen pretje.
Veelvoorkomende noodgevallen op de camping Recreatie & Ontspanning 22 jul, 08:00
Afbeelding
Plezier, actie en samenwerking bij SCT Verenigingen 21 jul, 08:00
Afbeelding
Hier kun je zwemmen met je trouwe viervoeter Recreatie & Ontspanning 21 jul, 08:00