Afbeelding

TUSSEN KUNST EN KITSCH

Column

Terwijl mijn hoogblonde vriendin Noortje in mijn ‘achtertuin’ De Groene Ster zowel achter een ouwe tennisbal, een afgebroken tak of een kapotte voetbalschoen aanrent maakt ze totaal geen onderscheid tussen een nepvoorwerp of iets wat je eventueel voor later wil bewaren.

Zaterdag 21 juni, tijdens het Mid Simmer Art Festival in Natuur- en cultuurpark Vijversburg in Tytsjerk zal de situatie geheel anders zijn. Tijdens dit jaarlijks terugkerende kunst- en cultuurfestival waar veel kunstenaars hun nieuwste creaties laten zien is dit jaar ook plaats gemaakt voor de Friese versie van het bekende ‘Tussen Kunst en Kitsch’. Omdat er de vorige keer zoveel belangstelling voor was moest de organisatie al na een paar dagen de aanmeldingen van het publiek stilleggen. Mede om aan de vraag te voldoen heeft de organisatie daarom in plaats van één deskundige van het Fries Museum nu twee oud-medewerkers van het museum gevraagd hun deskundig oordeel over de meegebrachte voorwerpen te geven. Per persoon (aanmelding) kunnen 2 objecten ingebracht worden en de kosten zijn €5 per persoon. Op tijd per mail aanmelden (met foto en informatie) is noodzakelijk. Meer info op www.artconnectionexpo.nl bij Kunst- en cultuurmarkten.

In een tijd dat fysieke aanslagen en handelsoorlogen ons leven dreigen te overspoelen moeten we daarom vooral niet vergeten dat cultuur en alle uitingen daarvan van minstens even grote waarde zijn. Creativiteit en alle andere vormen van cultuur blijven de zuurstofleverancier van een rijk sociaal bestaan. Veel van deze noodzakelijke zuurstof is dan ook nodig voor het 100-daagse Arcadia Festival vanaf 17 mei tot 24 augustus in en rond de Friese hoofdstad. Dit 100-daagse cultuurfestival start rond de Oldehove en eindigt met o.a. een spectaculaire kunstmarkt, Art Leeuwarden, op het Zaailand.

Meer actueel cultureel nieuws is elke zaterdagmorgen te horen en te zien op Omrop Fryslân, van 9.00 tot 12.00 uur, in ‘Op & Ut’.

Art Connection
Ed van Dijk
artconnection@chello.nl / 0652473558

Afbeelding
Sonja Arzumanyan exposeert met fantasierijke serie in Bibliotheek Heerenveen Cultuur 7 uur geleden
Afbeelding
Bevrijdingsvuur naar Kazemattenmuseum Historie 23 uur geleden
De familie Verloop, eigenaar van De Bakkers van Verloop
De Bakkers van Verloop viert 100 jaar: een eeuw vakmanschap en aandacht Verhalen uit de buurt 30 apr, 15:00
Afbeelding
‘Groener beloont’ subsidies verlengd tot en met 2029 Politiek 30 apr, 12:00
Afbeelding
Natuurbrand tijdig geblust in Oranjewoud 112-Nieuws 29 apr, 15:00
Afbeelding
Eric Corton opnieuw met monoloog over dementie in het theater Cultuur 28 apr, 17:00
Afbeelding
Ontdek AI in de praktijk tijdens interactieve workshop in de Bibliotheek Evenement 28 apr, 15:00
Afbeelding
Stroffelstienen gepoetst door Scouting Polaris Heerenveen Historie 28 apr, 12:00