
Volleyballen? Plezier? Je bent welkom bij Hevoc!
AlgemeenNaam Vereniging: Hevoc’89 / Christelijke Heerenveense Volleybalclub ‘89
Sport: Volleybal
Datum oprichting: mei 1989
Hoeveel leden: rond de 200
Hoeveel vrijwilligers: 53
Naam voorzitter: Geert van Lonkhuyzen
Leeftijd: 68 jaar
Beroep: Gepensioneerd. Tot twee jaar geleden werkte ik in het onderwijs als docent, directeur en bestuurder. Onder andere op het Bornego College in Heerenveen, Joure en toen ook nog Wolvega
Sinds wanneer voorzitter: 2023
Waarom bent u voorzitter geworden?
Hevoc deed een beroep op me en daaraan heb ik graag gehoor gegeven. Ik ben opgevoed met de gedachte dat het leveren van een vrijwillige maatschappelijke bijdrage niet alleen voldoening geeft voor jezelf, maar ook bijdraagt aan een betere wereld. Zo geef je met elkaar vorm aan de samen-leving. Leiding geven deed ik ook in mijn werkzame leven. Dat komt goed van pas. Zo ben ik ook actief in het kerkbestuur van de Protestantse Gemeente in Heerenveen.
Beschrijf uw vereniging in ongeveer vijftig woorden: Hevoc is vooral een gezellige vereniging die zich primair richt op breedtesport en waar iedereen zich thuis kan voelen. Elk team is voor ons even waardevol. Volleybal is niet alleen goed voor je lijf en je gezondheid, maar ook voor je persoonlijke ontwikkeling, het leren van sociale vaardigheid en groei van zelfvetrouwen. We hebben plezier met elkaar en er is saamhorigheid. Bij Hevoc zie ik dat allemaal!
Wat is voor u het sportieve hoogtepunt van de vereniging? Het geslaagde jaarlijkse Ameland-festijn, afgelopen voorjaar. Sport, eiland en feest dragen enorm bij aan het ontstaan van een positieve sfeer. En uit zo’n beetje uit elk team doen onze leden mee.
Wat is voor u het niet-sportieve hoogtepunt? Dat is de aantrekkingskracht die Hevoc blijkt te hebben. Het is fijn dat er telkens weer mensen bereid zijn om hun kennis en expertise in te zetten om onze leden te trainen, op te leiden en te begeleiden. Daardoor zijn we erin geslaagd voor elk team een trainer én zaalruimte te vinden voor het komend seizoen.
Op welke momenten bent u trots op uw vereniging? Als ik zie hoeveel vrijwilligers hun best doen om Hevoc te maken tot wie wij zijn! Van technische commissie tot nieuwsbrief- en webredactie en van jeugdcommissie tot wedstrijdsecretariaat. En dan zijn er ook nog eens de vertrouwenscontactpersonen, de scheidsrechterscoördinatie, het wedstrijdsecretariaat en het bestuur. Hopelijk vergeet ik niemand. Wat een energie!
Wat is in uw ogen de grootste uitdaging voor uw vereniging? Om de leden te blijven boeien voor het vele werk dat gedaan moet worden binnen Hevoc. We zien dat iedereen wel ‘even’ wil bijspringen, maar het wordt lastiger om mensen voor langere tijd te interesseren voor een klus. En met het oog op onze continuïteit hebben we dat wel nodig!
Wat zouden de mensen uit Heerenveen moeten weten over uw vereniging, wat niet algemeen bekend is? Dat we een goede band hebben met KV Heerenveen en met de Hoekstrahal, waar we vrijwel al onze thuiswedstrijden spelen. Onze sporthal heeft een supergezellige kantine!
Wat is, volgens u, de rol die lokale sportverenigingen (zouden) moeten vervullen binnen een gemeenschap? Zoals gezegd dragen we bij aan sportieve mogelijkheden en persoonlijke en mentale ontwikkeling in Heerenveen e.o. In een samenleving die steeds meer individualiseert en polariseert, zijn we een oase van saamhorigheid en gemeenschapszin. Daar wordt Heerenveen leuker van. Door middel van volleybaltrainingen, competitiedeelname, de bekercompetitie, feestavonden en het jaarlijkse kamp op Ameland zijn we voortdurend bezig om die maatschappelijke rol ‘handen en voeten’ te geven. Volleyballen? Plezier? Je bent welkom bij Hevoc!



























