Afbeelding

‘Bewegen én hersens gebruiken vult elkaar aan’

Sport

Naam vereniging: Drachtster Schaak Club (D.S.C.)
Sport: Schaken
Datum oprichting: 22 september 1922
Hoeveel leden: 32
Hoeveel vrijwilligers:  zes

Naam voorzitter: Jan Anne Hogendorp
Leeftijd: 66
Beroep: gepensioneerd IT-er
Sinds wanneer voorzitter: september 2022

Waarom bent u voorzitter geworden?

De vorige voorzitter, toen 93 jaar(!), stopte wegens ziekte, waarvan hij gelukkig redelijk van is hersteld. Daarvoor was ik 19 jaar penningmeester geweest.

Beschrijf uw vereniging in ongeveer vijftig woorden:

Het is er gezellig en je kunt er vrienden maken. Je hebt er schakers op verschillende sterkte,  de club is heel toegankelijk. Onze jongste deelnemer is 6 jaar (lesser) en de oudste 86. Ook zijn er meerdere personen met een beperking. Je kan ook schaaklessen volgen en we organiseren jaarlijks een schaaktoernooi, ook voor niet-clubspelers uit Drachten en omgeving.

We organiseren jaarlijks een schaaktoernooi

Wat is voor u het sportieve hoogtepunt van de vereniging sinds u voorzitter bent?

De activiteiten in het kader van ons 100-jarig jubileum in het seizoen 2022-2023, waaronder een gezellig toernooi en een openluchtsimultaan met Anna-Maja Kazarian.

Wat is voor u het niet-sportieve hoogtepunt van de vereniging sinds u voorzitter bent?

De ledengroei van 20 naar 32 leden na de coronatijd. 

Op welke momenten bent u trots op uw vereniging?

Als je ziet hoe nieuwe leden die beginnend speler zijn, door verschillende leden worden opgevangen door middel van oefenpartijtjes, met uitleg daarbij.

Wat is in uw ogen de grootste uitdaging voor uw vereniging?

Ledenbehoud enerzijds en een betaalbare speellocatie ingeval van doorgaande ledengroei anderzijds.

Wat voor plannen heeft de vereniging voor de toekomst?

Meer aandacht voor jeugdschaak en het organiseren van schoolschaken, bijvoorbeeld een met  schoolkampioenschap Drachten of voor de gehele gemeente Smallingerland.

Wat zouden de mensen uit Drachten moeten weten over uw vereniging, wat niet algemeen bekend is?

De speellocatie is Het Kompas , De Zool 60, Drachten en onze clubavond is maandags vanaf 19:15. Contact te maken via www.schaakclubdrachten.nl.

Wat is, volgens u, de rol die lokale sportverenigingen (zouden) moeten vervullen binnen een gemeenschap?

Het oefenen van lichaam en geest. Bewegen én hersens gebruiken vult elkaar uitstekend aan, ook volgens professor Erik Scherder.

Wat doet uw vereniging op dit moment om die rol te vervullen?

Wij richten ons vooral op de hersens.

Afbeelding
Muzikale voorstelling ‘ZEN’ van Tsjok Theater na ar Bibliotheek Drachten Cultuur 13 uur geleden
Afbeelding
Scoutinggroep de Wâldswalkers uit Drachten vertrekt met grote delegatie naar NaWaKa 2026 Verhalen uit de buurt 15 uur geleden
Afbeelding
Blauwe envelop krijg je steeds vaker digitaal: zo mis je niets Financieel 30 jul, 15:00
Symbolische overhandiging van de helm op podium tijdens profronde.
Smallingerland draagt Doortrappen-stokje over aan Noardeast-Fryslân en Dantumadiel Sport 29 jul, 10:00
Afbeelding
Brandweer blust brand na boerenprotest langs N381 bij Ureterp 112-Nieuws 28 jul, 09:15
Afbeelding
Vlieg in de auto brengt vroegtijdig einde aan vakantie, caravan verwoest na ongeval 112-Nieuws 23 jul, 16:16
Afbeelding
Een behouden vaart: Friesland koploper in veilig vrijen Zorg & Welzijn 23 jul, 12:00
Afbeelding
Zo help je insecten de warmte door Natuur 23 jul, 08:00