Afbeelding

Na 48 jaar neemt vertrouwd gezicht van De Naturij afscheid

Persoonlijke verhalen

DRACHTEN – Voor veel vaste bezoekers van kinderboerderij De Naturij is Meindert van der Velde uit Oudega een bekend gezicht. Na maar liefst 48 jaar werkzaam te zijn geweest, nadert nu het moment dat hij afscheid neemt vanwege zijn pensioen. Op 31 juli heeft Meindert zijn laatste werkdag.

Meindert begon zijn werkzaamheden bij De Naturij in een tijd waarin de kinderboerderij er nog heel anders uitzag dan nu. In 1979 kwam hij via de sociale werkvoorziening (WSW) – de voorloper van het huidige Caparis – bij De Naturij terecht. De Naturij, toen nog Maartenswouden, bestond op dat moment nog maar een paar jaar. In de loop der jaren zag hij de locatie groeien en veranderen. Ondanks die veranderingen bleef één ding hetzelfde: zijn inzet en betrokkenheid bij het werk en de dieren.

Met een werkweek van 36 uur was hij jarenlang een vaste kracht binnen het team. Zijn dagen begonnen vroeg, vaak met het voeren en verzorgen van de dieren. Daarnaast hield hij zich bezig met uiteenlopende werkzaamheden, zoals het onderhouden van het terrein en het netjes houden van de verblijven.

Zijn loopbaan is extra bijzonder omdat hij slechthorend is en te maken heeft met andere beperkingen. Desondanks ontwikkelde hij zich in al die jaren tot een onmisbare kracht binnen De Naturij. Zijn doorzettingsvermogen en toewijding maken zijn lange dienstverband extra indrukwekkend.

Meindert, door collega’s Meint genoemd, zal blijvend iets achterlaten binnen De Naturij. Zo is de bekende Naturij-knuffel – een boertje – naar hem vernoemd en draagt deze de naam Boer Meint. Ook een van de populaire kinderfeestjes op de kinderboerderij, waarbij kinderen een uur lang als een echte boer meehelpen, draagt zijn naam: het Boer Meint-feestje.

Hoewel Meint enkele jaren geleden al de kans kreeg om vervroegd met pensioen te gaan, wilde hij daar niets van weten. De afgelopen jaren is hij wel minder uren gaan werken, omdat het werk hem fysiek zwaarder begon te vallen. Zoals Meint zelf zegt: rustig aan.

Met het naderende pensioen komt er een einde aan een lange en bijzondere periode. Bezoekers en bekenden die het leuk vinden, kunnen Meint een kaartje sturen via De Naturij of een kaartje afgeven bij de receptie. Na tientallen jaren van inzet laat onze Meint een blijvende indruk achter bij De Naturij en bij de vele bezoekers die hem in die tijd hebben leren kennen.

De Naturij | Oude Slingeweg 4 | 9204 WS Drachten | www.naturij.nl

Afbeelding
Taxi Dorenbos neemt Wmo- en leerlingenvervoer over in gemeente Smallingerland Politiek 7 uur geleden
Kampeerders zijn niet van suiker, maar de hele tijd regen is ook geen pretje.
Veelvoorkomende noodgevallen op de camping Recreatie & Ontspanning 13 uur geleden
Afbeelding
Na 48 jaar neemt vertrouwd gezicht van De Naturij afscheid Persoonlijke verhalen 21 jul, 15:00
Afbeelding
WOLKENTHEATER bezorgt kinderen in asielzoekerscentra een magische circusdag Recreatie & Ontspanning 21 jul, 10:00
Afbeelding
Hier kun je zwemmen met je trouwe viervoeter Recreatie & Ontspanning 21 jul, 08:00
Afbeelding
Opera Spanga presenteert Der Rosenkavalier (12+) Cultuur 20 jul, 08:00
Afbeelding
Als chef en presentator de wereld over: Chef Tiemen wil laten zien dat eten verbindt Culinair 19 jul, 12:00
Afbeelding
Leerlingen van Het Drachtster Lyceumwinnen Young Solar Challenge Duurzaamheid 18 jul, 12:00