Foto: expositie in Fries Museum/ Hester Berkelmans
Foto: expositie in Fries Museum/ Hester Berkelmans

De Harmonie zoekt Fries creatief talent voor gigantisch nieuw kunstwerk

Cultuur

LEEUWARDEN - Stadsschouwburg De Harmonie vernieuwbouwt. Naast verduurzaming van het hele gebouw, een nieuwe entree en een extra zaal krijgt ook de garderobe een nieuwe indeling. De Harmonie roept creatieve Friezen op om mee te ontwerpen aan de nieuwe garderobe. Met de open call ‘This Wall is Also Yours’ krijgt de winnaar de kans om de garderobewand van de schouwburg te transformeren tot een enorm, uniek lokaal kunstwerk van 14 bij 3 meter. 

De open call is een samenwerking met Writer’s block en het Fries museum, waar de expositie The Wall is Yours: graffiti & street art takeover nog tot 12 juli te zien is. Een dynamische expositie, die er wekelijks anders uitziet.

Siart Smit, directeur van De Harmonie: “We hopen op heel veel verschillende inzenders. En echt iedereen kan meedoen: graffiti kunstenaars, aanstormend talent en nog onbekende creatievelingen.”

Wat houdt de prijsvraag in? 

De Harmonie verbouwt en krijgt een hele nieuwe garderobe. Een van de muren is bijna meter hoog en 14 meter lang, en nog leeg. De Harmonie is op zoek naar een ontwerp en iedereen mag een ontwerp insturen: bekende artiesten, aanstormend talent én onbekende creatievelingen. Als je geen ervaring hebt met het aanbrengen van werk wordt dat vanuit de organisatie opgelost. De deadline is 20 juni 12:00 uur. Meer informatie over het aanleveren van een ontwerp is te vinden op harmonie.nl/prijsvraag.

Wat kan je winnen?

Met het winnende ontwerp win je € 500,- én (bijna) eeuwige roem: het kunstwerk komt permanent voor de komende vijf jaar op de muur van de garderobe te staan, inclusief een naambordje. Voor de aanbrengen van het ontwerp op de muur is een aparte vergoeding beschikbaar, ofwel voor de winnaar (afhankelijk van ervaring), ofwel voor een professionele kunstenaar die het ontwerp tot leven brengt. In dat laatste geval is de winnaar natuurlijk welkom om aanwezig te zijn bij de uitvoering. De komende jaren is het kunstwerk dus voor alle bezoekers van De Harmonie te bewonderen. De vakjury onder leiding van Eelco van der Lingen (directeur Fries Museum) kiest een top 3, waarna het publiek de winnaar kiest. De winnaar wordt op 3 juli bekend gemaakt.

Kijk voor meer informatie op harmonie.nl/prijsvraag.

Afbeelding
Maandag 1 juni ontvangen Friezen het NL-Alert testbericht 112-Nieuws 4 uur geleden
Afbeelding
Sloop voormalig Marathonhotel in Drachten van start, woningbouwproject in voorbereiding Wonen 5 uur geleden
Afbeelding
Eindexamenstudenten Firda tonen werk tijdens festival ‘Here & now’ Educatie 6 uur geleden
Afbeelding
55% ondernemers controleert KVK-nummer niet en loopt risico op fraude Financieel 7 uur geleden
Foto: expositie in Fries Museum/ Hester Berkelmans
De Harmonie zoekt Fries creatief talent voor gigantisch nieuw kunstwerk Cultuur 12 uur geleden
Afbeelding
Samen creatief aan de slag voor Vaderdag bij Bibliotheek Drachten Evenement 19 mei, 10:00
Afbeelding
SC Boornbergum ’80 viert seizoensafsluiting met clubdag voor jong en oud Sport 18 mei, 15:00
Bij de foto: kampioensfoto van de complete ONT A selectie met begeleiding en sponsors.
Matig ONT wint toch van WTOC Sport 18 mei, 10:00