Afbeelding

Zoektocht amateurtalent De Lawei gestart

Cultuur

De Lawei nodigt iedereen van 10 tot 80 jaar uit om auditie te doen voor de nieuwe familievoorstelling van De Lawei. Dit jaar speelt in december de kerstmusical Er was eens… De inschrijving voor de audities is geopend en daarmee is de zoektocht naar regionaal amateurtalent in volle gang. De audities zijn op zaterdag 24 en zondag 25 mei. Ook dit jaar is de kerstmusical geschreven door en onder leiding van het makersduo Paul Passchier en Wilma Hoornstra.

Iedereen is welkom

De Lawei zoekt amateurspelers met een goede zangstem, die niet bang zijn om te bewegen en willen stralen op het toneel. Wie zich hierin herkent kan zich opgeven voor de audities op zaterdag 24 en zondag 25 mei. Aanmelden kan tot uiterlijk 12 mei door een e-mail (incl. een recente foto van jezelf) te sturen naar tessa@lawei.nl. Vermeld bij je aanmelding wie je bent (leeftijd/gender), wat je woonplaats is, wat je kunt en wat je (podium)ervaring is. Bijvoorbeeld of je al eerder geacteerd hebt, of je zang-, ballet- of muziekles volgt, of dat je naast acteren/zingen/dansen ook een instrument bespeelt. Net als in de vorige acht familievoorstellingen van Paul Passchier en Wilma Hoornstra hebben alle castleden een belangrijke rol in het leuke en leerzame proces. Kijk voor meer informatie over de repetitie- en speeldata, het aanmeldproces en de voorstelling op www.lawei.nl/auditie


De herdertjes lagen bij Drachten (kerstmusical 2024) | Fotograaf: Niels Knelis 

Het verhaal 

Mette is dol op haar oma Kokkie, vooral omdat oma zó mooi kan voorlezen. Maar deze keer is het verhaal anders… Spannender! Oma neemt Mette én het publiek mee naar Het Koninkrijk van Kapkar, waar bekende sprookjesfiguren – van Assepoester tot Roodkapje en van Sneeuwwitje tot Rapunzel – elkaar op verrassende wijze tegenkomen. Maar niet alles loopt zoals in de boeken... Met een magisch decor, betoverende muziek en een vleugje kerstwonder wordt deze musical een feest voor jong en oud! 


Het Wonder van het Elfenbankje (kerstmusical 2023) | Fotograaf: Lucas Kemper

Professioneel productieteam 

Choreograaf/regisseur Wilma Hoornstra en tekstschrijver en muzikaal leider Paul Passchier komen alweer voor de negende keer naar De Lawei met een familievoorstelling speciaal geschreven voor Drachten. In de voorstelling spelen, zingen en dansen amateurtalenten uit de regio. De familievoorstelling Er was eens… wordt ondersteund door een professioneel productieteam. Samen zorgen zij voor een hartverwarmende, sprookjesachtige en grappige voorstelling. 

Afbeelding
vv ONT kampioen, promoveert naar derde klasse Sport 11 uur geleden
Afbeelding
Bevrijdingsvuur naar Kazemattenmuseum Historie gisteren
Afbeelding
Mark Westra en Lesley van Loon naar vv Drachtster Boys Sport 4 mei, 17:00
Afbeelding
Bibliotheek Drachten organiseert creatieve Canva-workshop Educatie 4 mei, 15:00
Afbeelding
Spanning in en rond het water van zwembad De Welle in Drachten Sport 4 mei, 12:00
Afbeelding
Vocalibre brengt Italiaanse vroegbarok tot leven in Drachten Evenement 4 mei, 10:00
Afbeelding
Feestelijke opening Boetiekhotel en Grand Café De Turf in Gorredijk Algemeen 1 mei, 18:00
Afbeelding
Byspikerdei: jonge muzikanten sluiten geheime missie af met galaconcert Evenement 1 mei, 12:00