Afbeelding
Foto: Joseph Wresinski Cultuur Stichting

Theater ‘Zie de mens’ in Leeuwarden en Drachten

Cultuur

DRACHTEN - Op 24 september mei in de Schakel in Leeuwarden en op 30 september en 1 oktober in de Sluisfabriek in Drachten, wordt de theatervoorstelling Zie de mens opgevoerd. Hiervoor worden de locaties omgetoverd tot theater. Er zijn 9 acteurs die elk op een eigen podium staan. De toeschouwers zitten daar midden tussenin, op 1,5 meter van elkaar. Zo is de voorstelling coronaproof en toch intiem.

Zie de mens wordt voor u gespeeld door een multicultureel theatercollectief van mensen die leven in kwetsbare en kansarme situaties, en theatermakers. Samen nemen zij u mee op een poëtische reis door de Nederlandse samenleving, zoals deze gezien en beleefd wordt door mensen aan de voet van de maatschappelijke ladder. Zie de mens is een persoonlijk document gebaseerd op autobiografische geschiedenissen uit hun leven. Zo brengt de theatervoorstelling op een authentieke manier een wereld over het voetlicht, die gewoonlijk ongezien en ongehoord blijft.

Naast dat Zie de mens een bijzondere theaterervaring is, dragen wij onze kennis van armoede over en roepen op tot solidariteit met allen die kansarm en kwetsbaar zijn. Op die manier hopen wij mensen te inspireren om samen te bouwen aan een inclusieve samenleving, waarin iedereen zich thuis en veilig voelt.

Enkele reacties van toeschouwers:

 “Een heel sterke voorstelling. Bijzonder hoe de spelers een levensecht verhaal vertolken. Soms confronterend, dan weer kunstzinnig”.

“Fantastische voorstelling!! Goed acteerwerk, creatief concept. En bovenal het thema Zie de mens. Een hartverscheurende oproep om in de systeemwereld ondergeschikt te maken aan de menselijke maat”.

ZEER DE MOEITE WAARD, om verschillende redenen: de authenticiteit van de verhalen die door de ervaringsdeskundigen worden verteld; de fantastische tekstregie; het gedreven spel; de prachtige vormgeving”.

“Het is een rake voorstelling die mij ook echt heeft geraakt.”

Meer informatie en aanmelden

Waar:

De Schakel Havingastate 7, Leeuwarden op Zaterdag 24 september om 20u00

Sluisfabriek Tussendiepen 6, Drachten op Vrijdag 30 september om 20u00 en Zaterdag 1 oktober om 20u00

De toegang is gratis met een vrije gift na afloop. Aanmelden gewenst!

Aanmelden: 

Reserveer hier uw ticket: wresinskicultuur.nl/aanmelden

De voorstellingen worden georganiseerd i.s.m. Solidair Friesland en Platform Kerkelijk Smallingerland

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Zwaai je ook mee op Nationale Zwaaidag? Verhalen uit de buurt 50 minuten geleden
Afbeelding
Vrijdag 4 september: Martin Mans op het Hillebrandorgel van de Grote Kerk Drachten Evenement 20 uur geleden
Afbeelding
Campagne moedigt ouders en kinderen aan afspraken te maken over smartphonegebruik Educatie 22 uur geleden
Afbeelding
Ontdek, creëer en ontmoet: volop activiteiten bij Bibliotheek Drachten dit najaar Recreatie & Ontspanning 24 aug, 15:00
Yannick Boonstra (14) laat de bal vertrekken richting bovenhoek. Een doelpunt wordt het niet.
Ook in tweede oefenwedstrijd winst voor ONT Sport 24 aug, 10:00
Afbeelding
De kids weer naar school? Leer ook wat nieuws! Educatie 24 aug, 08:00
Afbeelding
Michel Daling nieuwe hoofdtrainer KV Drachten Sport 22 aug, 12:00
HSV Voorwaarts wil ook een nieuwe generatie enthousiast maken over vissen.
HSV Voorwaarts viert honderdjarig jubileum Sport 22 aug, 10:00