Afbeelding
Foto: Marcel van Kammen

Boeren in gesprek met gedeputeerde Abel Kooistra over toekomst van de landbouw

Agrarisch nieuws

FRIESLAND - De provincie Fryslân werkt aan een nieuwe visie op de landbouw in Fryslân voor de komende jaren. Die wordt vertaald naar een beleidsbrief Landbouw. 

Gedeputeerde Abel Kooistra: “Ik wil met Friese boeren in gesprek om op te halen waar behoefte aan is. De inbreng die ze geven, zullen we, waar het kan, meenemen in het nieuwe Friese landbouwbeleid”. Boeren zijn uitgenodigd voor één van de drie bijeenkomsten ‘Efkes buorkje mei Abel’ op 5, 12 of 19 september. Deze zijn elke keer op een boerenerf in Fryslân.

‘Efkes buorkje mei Abel’

De opzet van deze bijeenkomsten ‘Efkes buorkje mei Abel’ is in brede zin vergelijkbaar met het televisieprogramma College Tour, waarin studenten onder leiding van een presentator een inspirerende gast hun vragen stellen. Op deze avonden vertolkt Abel Kooistra de rol van ‘inspirerende’ gast, landbouwjournalist Sjoerd Hofstee de presentator en komen de boeren in de belangrijke rol van ‘de studenten’. Op deze manier wil de gedeputeerde hun ideeën ophalen. Ideeën die de Friese boeren overigens vooraf ook al kunnen indienen bij hun aanmelding via de website van de provincie www.fryslan.frl.

De bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur (inloop 19.30 uur) op:

  • Donderdag 5 september; Mts vd Bos, Witmonnikswei 1, Holwerd
  • Donderdag 12 september; Mts Bergsma, Van Sytzamawei 7, Friens
  • Donderdag 19 september; Mts van Weperen, Jardinge 3, Oosterwolde

Nieuwe beleidsbrief dit najaar klaar

Afgelopen maanden zijn er al gesprekken geweest met toenmalig gedeputeerde Wiersma en vertegenwoordigers vanuit de verschillende sectoren, zoals belangenbehartigers, collectieven, kennisinstellingen en bedrijfsleven. Alle inbreng wordt, waar mogelijk, meegenomen in de nieuwe beleidsbrief landbouw die dit najaar wordt aangeboden aan Provinciale Staten.

Afbeelding
vv ONT kampioen, promoveert naar derde klasse Sport 8 uur geleden
Afbeelding
Bevrijdingsvuur naar Kazemattenmuseum Historie 22 uur geleden
Afbeelding
Mark Westra en Lesley van Loon naar vv Drachtster Boys Sport gisteren
Afbeelding
Bibliotheek Drachten organiseert creatieve Canva-workshop Educatie 4 mei, 15:00
Afbeelding
Spanning in en rond het water van zwembad De Welle in Drachten Sport 4 mei, 12:00
Afbeelding
Vocalibre brengt Italiaanse vroegbarok tot leven in Drachten Evenement 4 mei, 10:00
Afbeelding
Feestelijke opening Boetiekhotel en Grand Café De Turf in Gorredijk Algemeen 1 mei, 18:00
Afbeelding
Byspikerdei: jonge muzikanten sluiten geheime missie af met galaconcert Evenement 1 mei, 12:00