
Mees van den Brink Slangen en Koppelingen trots op gloednieuwe locatie aan De Hemmen in Drachten
AlgemeenDRACHTEN – Mees van den Brink Slangen en Koppelingen heeft sinds 1998 een vestiging aan de Giek 29 in Drachten, maar na meer dan 25 jaar werd deze locatie te klein. Dit jaar vonden ze een nieuwe plek op een mooie locatie aan De Hemmen. Na een drukke periode van intensief verbouwen kon het team uit Drachten daar in mei aan de slag. Eind juni vierden ze samen met hun klanten de opening. Het was dubbel feest, want dit jaar viert het bedrijf zijn vijftigjarig jubileum.
Mees van den Brink Slangen en Koppelingen werd in 1975 opgericht door ondernemer Mees van den Brink uit Haaksbergen, die tevens naamgever van het bedrijf is. Mede doordat de vraag naar slangen, koppelingen en toebehoren in de agrarische sector in die tijd fors toenam, kon het bedrijf gestaag groeien. Om in Nederland verschillende markten aan te boren, openden ze in de jaren ‘90 twee nieuwe vestigingen: een groot magazijn in het centraal gelegen Veenendaal én een in Drachten, van waaruit ze het noorden van het land goed kunnen bedienen. Twee jaar na de opening van het magazijn aan de Giek 29 ging Eddy de Vries, inmiddels vestigingsleider, bij het familiebedrijf werken. Hij kent het bedrijf dus als geen ander.
![]()
Foto: RondOm Vandaag
Een uitgebreid assortiment
Inmiddels is Mees van den Brink uitgegroeid tot een grote Europese speler op het gebied van slangen, koppelingen en toebehoren, en zijn ze ook actief in landen als Polen, Duitsland, Frankrijk en België. De reden dat het bedrijf zo heeft kunnen groeien, is het brede leveringsaanbod, denkt De Vries: “We staan bekend om ons grote assortiment. Dat vinden klanten belangrijk, want als er iets mis is met een slang of koppeling, willen ze dat dit zo snel mogelijk wordt opgelost. Een defecte slang of koppeling kan een heel productieproces stilleggen – en dat wil je voorkomen.” Omdat het bedrijf zo veel producten op voorraad heeft, kunnen ze snel leveren, en dat wordt gewaardeerd.
Een defecte slang legt een productieproces stil, dat wil je zo snel mogelijk oplossen
Ook in het magazijn in Drachten is een enorme voorraad slangen, koppelingen en verwante artikelen aanwezig. De afgelopen jaren kwamen ze aan De Giek steeds meer ruimte tekort. “Daarom zijn we op zoek gegaan naar een nieuwe locatie met ruimte voor een groter magazijn,” blikt De Vries terug. Die vonden ze aan De Hemmen 15. “De afgelopen maanden zijn we druk bezig geweest met het verbouwen van de nieuwe locatie. Het was hard werken, maar we zijn ook heel trots op het resultaat.” Het magazijn en de werkplaats zijn nu gescheiden en er is in de nieuwe vestiging ruimte voor een kleine winkel. “We willen klanten graag laten zien hoe uitgebreid het assortiment is. Ik merk regelmatig dat klanten verbaasd zijn over wat wij allemaal hebben. Het is fijn dat ze nu weten dat ze voor andere toebehoren ook gewoon bij ons terechtkunnen.”
Assembleren en testen
Wat ook een groot voordeel is van Mees van den Brink Slangen en Koppelingen, is dat zij de assemblage en het testen in eigen beheer doen. “De juiste certificering voor een product wordt steeds belangrijker. Daarmee garandeer je dat een product veilig te gebruiken is,” vertelt De Vries. “Voor de klant is het prettig dat ze voor aankoop, assemblage en testen bij dezelfde partij terechtkunnen. We testen de producten op locatie en kunnen, als de klant dat wil, ook na een of twee jaar terugkomen voor een herkeuring. Zo weet je zeker dat de slang nog veilig is.”
Mees van den Brink werkt veel samen met de voedings-, agrarische en chemische sector, waar veiligheid essentieel is. “Dankzij gedegen certificering en deskundige herkeuringen voorkom je problemen. Daar willen we onze klanten graag bij helpen.”
![]()
Foto: RondOm Vandaag
Dubbel feest in Drachten
Eind juni is de opening van het nieuwe pand feestelijk gevierd met personeel, klanten en andere geïnteresseerden. Tegelijkertijd vierden ze het vijftigjarig jubileum van het bedrijf. “Mees van den Brink is een echt familiebedrijf. Dat zorgt voor een informele en warme sfeer. Ik ga na 25 jaar nog altijd met veel plezier naar mijn werk,” aldus De Vries. “Ik denk dat we dat plezier en die passie ook overbrengen op onze klanten. Ze voelen zich welkom en weten dat we klaarstaan om ze zo goed mogelijk te helpen.”
Kom langs
Benieuwd naar de nieuwe locatie van Mees van den Brink Slangen en Koppelingen aan De Hemmen 15 in Drachten? Wees welkom om eens langs te komen. De Vries en zijn collega’s helpen je graag! Ga naar www.meesvandenbrink.nl voor meer informatie over het uitgebreide assortiment en de volledige service.
![]()
Foto: RondOm Vandaag
Nieuwe locatie en vijftigjarig jubileum zorgt voor dubbel feest



























