Afbeelding

Bibliotheek Heerenveen brengt mensen samen tijdens Nationale Spellenweek

Recreatie & Ontspanning

HEERENVEEN - Van 26 oktober tot en met 1 november is heel Nederland aan zet tijdens de allereerste Nationale Spellenweek. Thuis, op het werk, in bibliotheken, buurthuizen, musea en cafés gaat de spellenkast open en worden mensen uitgenodigd om samen te spelen. Ook Bibliotheek Heerenveen doet mee als speellocatie. Op dinsdag 27 oktober en zaterdag 31 oktober kan jong en oud binnenlopen, aanschuiven en meespelen.

Eenzaamheid is een groeiend maatschappelijk probleem. Landelijk voelen 4,4 miljoen Nederlanders zich regelmatig eenzaam, terwijl vanzelfsprekende momenten van contact steeds vaker uit het dagelijks leven verdwijnen. Een spelletje is een laagdrempelige manier om samen iets te doen: je hebt aandacht voor elkaar, maakt plezier en komt gemakkelijk met elkaar in contact.

De Nationale Spellenweek is geen eenmalige actie, maar de start van een nieuwe traditie. Op het moment dat de klok teruggaat naar wintertijd, wordt heel Nederland uitgenodigd die extra tijd samen door te brengen.

“De Bibliotheek is van oudsher een plek waar iedereen welkom is, zonder drempel. Een spel brengt mensen vanzelf bij elkaar. Je schuift aan, speelt samen en voor je het weet ontstaat er een gesprek. Dat is precies wat we als Bibliotheek willen zijn: een plek waar mensen elkaar ontmoeten,” aldus Tjitske Veenstra van Bibliotheken Mar en Fean.

Iedereen aan zet

Tijdens de spellenmiddagen staan 18 verschillende spellen klaar voor jong en oud, met spellen die al geschikt zijn vanaf 3 jaar. Van Kleurenmonster en Keer op Keer tot Stratego Lost Islands, Party & Co en Carcassonne Labyrinth: er is volop keuze. Ook beginners kunnen makkelijk meedoen.

De spellenmiddagen zijn op dinsdag 27 oktober tussen 16.30 – 19.30 uur en zaterdag 31 oktober tussen 10.00 – 12.30 uur in Bibliotheek Heerenveen. Vooraf aanmelden is niet nodig.

Afbeelding
Connie Palmen te gast in Bibliotheek Heerenveen Recreatie & Ontspanning 12 uur geleden
Afbeelding
De Bibliotheek Heerenveen legt uit wat kunstmatige intelligentie voor jou betekent Educatie 15 uur geleden
Afbeelding
Eén op vier jongvolwassenen onzeker in sociale situaties zonder AI-assistent Algemeen 17 uur geleden
Afbeelding
Queer verhalen tijdens Regenboogweek in Bibliotheek Heerenveen Evenement 7 okt, 17:00
Afbeelding
Hormonale klachten hoeven jouw dag niet te bepalen Gezondheid 7 okt, 15:00
De groep Rabobank medewerkers aan de wandel met bewoners van het Fidesta Skoatterhuys.
Vrijwilligers voeren drie projecten uit voor Present Heerenveen Verhalen uit de buurt 6 okt, 17:00
Afbeelding
De mooiste plekken om te genieten van het najaar Natuur 6 okt, 15:00
Afbeelding
31 oktober tweede editie NAH Beweegdag Sport 6 okt, 12:00