Afbeelding

De mooiste plekken om te genieten van het najaar

Natuur

FRIESLAND - Het is je vast al opgevallen: de zomer is voorbij en de herfst heeft zijn intrede gedaan. Terwijl de wind om het huis waait en de regen op de ramen tikt, trekken veel mensen naar binnen. Zonde eigenlijk, want de herfst is een prachtig seizoen. Vooral in de natuur kun je genieten van de natuur, die zich klaarmaakt om in een diepe winterslaap te verzinken. Ook zin in een heerlijke herfstwandeling? Ga dan eens op bezoek bij één van deze landgoederen!

Wat maakt een landgoed nou zo geschikt voor een herfstwandeling? Dat is vrij simpel! Landgoederen zijn over het algemeen aangelegd door een tuinarchitect. Hij maakte een goed doordacht plan zodat de adellijke bewoners van de woning op het landgoed in alle jaargetijden konden genieten van hun land. Zo is er nagedacht over welke planten en bomen er groeien, hoe de paden lopen en waar je het liefst even zou wil pauzeren om uit te kijken over de landerijen. Daarnaast zijn landgoederen vaak goed toegankelijk. Deze parken zijn immers aangelegd met het plezier van de wandelaar (of ruiter) in gedachten. 

Park Vijversburg

Zelfs in de buurt van de stad is de herfst nooit ver weg. Ga bijvoorbeeld eens aan de wandel in Park Vijversburg. Dit park bestaat uit vier delen. In het historische deel dwaal je over slingerpaadjes langs de grot, eeuwenoude bomen, een kluizenaarshut en een oranjerie met een cactusverzameling. Er is ook een deel speciaal voor kinderen ingericht en in het Ooievaarsnest kun je door de ontdekkingstuin van Duitse kunstenaar Tobias Rehberger wandelen.

Landgoed Oranjewoud

Op een lijstje met Friese herfstbossen mag Landgoed Oranjewoud niet ontbreken. Dit koninklijke groen is een verzameling van voormalige landgoederen en dat is goed te zien aan de lanenstructuur van de bossen. Overal zijn sporen uit het verleden te vinden, zoals oude karrensporen en historische kerkjes, maar ook natuur is wonderschoon. Niet alleen de kleurrijke bossen, maar ook de heide (die aan het begin van de herfst in bloei staan), de vennen en de beekdalgraslanden. Je kunt Oranjewoud elke herfstdag bezoeken en dan nog niet uitgekeken zijn op deze prachtige omgeving. Als het toch echt te hard regent, neem dan vooral eens een kijkje in Museum Belvédère.

Landgoed Olterterp

Vlakbij de bossen van Beetsterzwaag vind je Landgoed Olterterp, een idyllisch park dat in het najaar prachtig rood, oranje en geel kleurt en ook nog eens barst van verhalen. Midden in het park ligt Huize Olterterp, een neoclassicistisch landhuis, gebouwd in het begin van de twintigste eeuw, die sinds de jaren zestig dient als hoofdkantoor van It Fryske Gea. Het reliëfrijke park is aangelegd in Engelse landschapsstijl, met kronkelige paadjes, grote vijvers en romantische hoekjes. Als je goed rondkijkt, dan zie je dat dennen en beuken soms op een hele bijzondere manier zijn geplant, waardoor ze met elkaar vergroeid raakten. In het knusse en bruisende Beetsterzwaag zijn er veel gezellige cafés en restaurants om even op te warmen na een frisse wandeling.

Landgoed de Slotplaats

Landgoed de Slotplaats is zeker een park dat je nu kan bezoeken voor een heerlijke dosis herfst. De gekleurde boomtoppen, de geur van nat mos en de kastanjes, eikels en beukennootjes onder je schoenen, genieten! Het Pronkrondje is een route van 1,2 kilometer die geschikt is voor mindervaliden. Helaas kun je (op dit moment) niet genieten van een warme kop thee of koffie met wat lekkers bij De Slotplaats. Natuurmonumenten is druk bezig met het vinden van een nieuwe (groene) uitbater voor dit restaurant. Wel zijn er in Bakkeveen een paar leuke eetgelegenheden te vinden. 

Afbeelding
Connie Palmen te gast in Bibliotheek Heerenveen Recreatie & Ontspanning 11 uur geleden
Afbeelding
De Bibliotheek Heerenveen legt uit wat kunstmatige intelligentie voor jou betekent Educatie 14 uur geleden
Afbeelding
Eén op vier jongvolwassenen onzeker in sociale situaties zonder AI-assistent Algemeen 16 uur geleden
Afbeelding
Queer verhalen tijdens Regenboogweek in Bibliotheek Heerenveen Evenement 7 okt, 17:00
Afbeelding
Hormonale klachten hoeven jouw dag niet te bepalen Gezondheid 7 okt, 15:00
De groep Rabobank medewerkers aan de wandel met bewoners van het Fidesta Skoatterhuys.
Vrijwilligers voeren drie projecten uit voor Present Heerenveen Verhalen uit de buurt 6 okt, 17:00
Afbeelding
De mooiste plekken om te genieten van het najaar Natuur 6 okt, 15:00
Afbeelding
31 oktober tweede editie NAH Beweegdag Sport 6 okt, 12:00