
Rico Aalbers voelt zich al thuis bij Sportclub Makkinga
SportMAKKINGA - Een jaar geleden speelde Rico Aalbers, toen (meestal) middenvelder bij Fochteloo, nog tegen Sportclub Makkinga, nu speelt hij in hun gelederen. Het kan verkeren. Omdat Fochteloo dit seizoen niet genoeg spelers op de been kon krijgen voor een eerste team, koos Rico voor zijn vroegere rivalen. Hij voelt zich echter al aardig thuis: “Veel jongens ken ik al. Het is een gezellig team en als we niet op donderdag na de training blijven plakken op de club, dan maken we het wel gezellig op de zondagmiddag. Daar hou ik ook wel van.”
SC Makkinga heeft een succesvol seizoen achter de rug. Ze pakten een periodetitel en gingen de nacompetitie in. Helaas zonder resultaat, maar voor het team van Robbie Dijkstra biedt zo’n seizoen zeker wel perspectief voor het huidige seizoen. Nieuwe speler Rico Aalbers volgde het team destijds door andere ogen, als speler van aartsrivaal Fochteloo: “We hebben vorig seizoen twee keer tegen Makkinga gelijk gespeeld. Eén keer waren we aardig gelijkwaardig, de andere keer had Makkinga ook echt pech. We maakten in de laatste vijf minuten nog twee goals, waardoor we gelijk kwamen.”
Het enige minpunt is dat er hier geen kroeg is
Tijdens zo’n derby kan het er af en toe best hard aan toe gaan, blikt Rico terug: “Het is wel grappig dat je nu met elkaar in één team speelt. Tijdens die derby’s kun je elkaar bijna wel wat aandoen en nu sta je voor elkaar te juichen.” Rico maakte zijn debuut tijdens de bekerwedstrijd tegen Aengwirden: “Ik scoorde gelijk de 1-0, dat is een goed begin,” blikt hij terug. “Vooral de eerste dertig, veertig minuten waren wij heel sterk. Daarna merkte ook ik dat het nog niet helemaal goed zit met de fitheid en konden we de lijn nog niet doorzetten.” Hij ziet daarin gelijk een ontwikkelpunt voor het team: “Dat stipte Robbie ook al aan, we laten ons soms meeslepen door het niveau van de tegenstander. Dat is jammer, maar ik denk dat als de fitheid beter wordt, dat we ook langer ons eigen spelletje kunnen volhouden.”
Multi-inzetbaar
In een nieuw team spelen, dat is natuurlijk altijd wennen, ook voor Rico: “Soms speel ik weleens een pass die niemand begrijpt. Het is nog even aftasten dus, maar dat hoort erbij.” Hij omschrijft zichzelf als een multi-inzetbare speler: “Tegen Makkinga heb ik vorig jaar zelfs nog een helft gekeept,” lacht hij. “Maar dat is niet mijn voorkeurspositie hoor, ik speel liever als spits en als mijn conditie weer op peil is, dan voel ik mij ook thuis op het middenveld.” Het is nog onzeker of er een plekje voor Rico is in de selectie: “Er is genoeg competitie, dus ik moet mij nog wel bewijzen.”
Zondagcompetitie
De grootste reden dat Rico dit seizoen voor Makkinga koos, is omdat hij al aardig wat jongens uit het team kende: “Daarnaast is Makkinga één van de weinige zondagclubs in de regio en ik wil wel graag op zondag spelen. De keus was dan ook niet moeilijk en ik voel me hier al erg thuis. De mensen zijn heel verwelkomend. Het enige minpunt is dat er in Makkinga geen kroeg is, maar gelukkig kunnen we vaak wel nazitten bij één van de jongens. Dat is heel fijn.”
Rico kijkt het meest uit naar de wedstrijden op de eilanden. Makkinga gaat dit seizoen zowel op pad naar Ameland als naar Terschelling: “Zulke wedstrijden hebben altijd hun charme. De wedstrijd op Ameland zit er al snel weer aan te komen, daar maken we waarschijnlijk niet een heel weekend van. Ik hoop dat dat wel het geval is als we naar Terschelling gaan.”
Qua verwachtingen voor het aankomende seizoen is Rico verder wat voorzichtig: “Veel degradanten uit de Derde Klasse. Dat is natuurlijk altijd een uitdaging, maar juist tijdens die wedstrijden kun je ook stunten. Ik ben erg benieuwd naar het niveau dit seizoen.”



























