Afbeelding

Lindewijk krijgt geluidsscherm langs spoor

Politiek

WOLVEGA - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Weststellingwerf heeft besloten om een geluidsscherm langs het spoor in de Lindewijk in Wolvega aan te leggen. Het scherm levert een aanzienlijke verlaging op van het geluidsniveau van 11 decibel.

“Hierdoor wordt het ook dichtbij het spoor goed wonen’’, vertelt wethouder Hanneke Zonderland. “Het wordt een scherm passend bij de wijk en de omgeving. Zo krijgt het scherm een natuurlijke uitstraling. De nieuw te bouwen woningen nabij het spoor sluiten hiermee aan op de kwaliteit van de leefomgeving in de Lindewijk.”

Hoogte en lengte

Het geluidsscherm wordt 2,5 meter hoog en circa 1200 meter lang. Het scherm loopt van achter het perceel van Lycklamaweg 2 tot 30 meter voorbij de geplande bebouwing in de Lindewijk. De bewoners aan de Spoorlaan (de andere kant van het spoor) zien een scherm van 1,25 meter hoog. Dit komt omdat het treinspoor verhoogd ligt.

Planning

De aanleg van het geluidsscherm wordt binnenkort meervoudig onderhands aanbesteed. In totaal kost het geluidsscherm ongeveer €1 miljoen. De start van de werkzaamheden is naar verwachting in het najaar.

Afbeelding
De Belastingdienst heeft een nieuw rekeningnummer, wat moet ik doen? Financieel 5 uur geleden
Afbeelding
Iris Kroes bewijst: er is leven na The Voice Cultuur 12 uur geleden
De gids nam de ondernemers mee naar buiten voor de bijzondere kenmerken in de regio.
Accommodaties uit Ooststellingwerf ambassadeurs voor Koloniën van Weldadigheid Algemeen 22 jun, 15:00
Afbeelding
College B&W positief over woningbouwplannen in Oldeholtpade Wonen 22 jun, 12:00
Afbeelding
Wildplukken in het Drents-Friese Wold Natuur 22 jun, 10:00
Afbeelding
‘Sportiviteit en gezelligheid gaan hand in hand’ Verenigingen 22 jun, 08:00
Afbeelding
Achtervolgd maar nooit achterhaald, springlevend en recht uit de film, voor je, op het podium Evenement 21 jun, 10:00
Afbeelding
Korfbalclubs bundelen krachten in Weststellingwerf Sport 20 jun, 10:00