.
.

Compensatiemaatregelen voor diftar+

Algemeen

WOLVEGA - Vanaf 2026 verandert de afrekening voor het afval in de gemeente Weststellingwerf. Inwoners betalen dan een vast tarief, per keer dat ze hun restafvalcontainer laten legen en per kilo restafval. Dit noemen we diftar+. De gemeente heeft besloten om maatregelen te nemen om bepaalde doelgroepen te compenseren. ‘

‘We weten dat diftar+ niet voor iedere inwoner goed werkt als we geen maatregelen nemen. Zo zijn er inwoners die door bepaalde omstandigheden extra afval hebben. Ook zijn er kwetsbare inwoners met een kleine portemonnee. We vinden het belangrijk om daar rekening mee te houden. Daarom nemen we verschillende (financiële) maatregelen die vanaf 2026 ingaan. Daarnaast gaan we afval scheiden stimuleren door vanaf 2025 gratis keukenbakjes uit te delen’’, vertelt wethouder Heidi den Hartigh.  

Kwijtschelding en lagere tarieven voor minima 

Op dit moment betalen kwetsbare inwoners met een laag inkomen geen afvalstoffenheffing. Ook vanaf 2026 hoeven deze inwoners het vaste tarief van de afvalstoffenheffing niet te betalen. Wel moeten ze de variabele kosten betalen: per leging en per kilo restafval. Zo worden ze gestimuleerd om hun afval (beter) te scheiden en profiteren ze ervan als ze dit goed doen. Om de gevolgen van de extra kosten te beperken, betalen kwetsbare inwoners maar een deel van het variabele tarief. De gemeenteraad bepaalt eind 2025 de tarieven bij het vaststellen van de afvalstoffenheffing. 

Compensatie voor medisch- of incontinentieafval 

Inwoners die vanwege medische redenen of incontinentie extra afval aanbieden, kunnen hier vaak niets aan doen. Daarom worden zij vanaf 2026 gecompenseerd met € 75,- per jaar op de afvalstoffenheffing. Ook kunnen ze, net zoals nu, een extra minicontainer aanvragen voor hun medische afval. De gemeente vergoedt de kosten voor de aanschaf hiervan. 

Wasbare luiers 

Wegwerpluiers zorgen voor extra restafval en dus voor extra kosten. De gemeente gaat kwetsbare inwoners met een laag inkomen hierin tegemoetkomen. Dat doen ze door 50 wasbare luierpakketten aan te bieden. Hiermee wordt de hoeveelheid restafval sterk verminderd en worden hogere kosten voorkomen.

Afbeelding
‘Fietsen geeft mij echt een gevoel van vrijheid. Tijdens iedere rit beleef je toch weer een nieuw avontuur’ Sport 19 uur geleden
Afbeelding
Open Dag op zaterdag 22 augustus centrum Tjongeroog Gezondheid 21 uur geleden
Afbeelding
Zomerwandeling Drents-Friese Wold 23 augustus Recreatie & Ontspanning 18 aug, 17:00
Afbeelding
Zo kom je weer in het ritme na je vakantie Recreatie & Ontspanning 18 aug, 08:00
Afbeelding
Verkeerscamera’s in Wolvega en De Blesse brengen verkeersroutes in beeld Verhalen uit de buurt 17 aug, 15:00
Afbeelding
10.000e bezoeker Kazemattenmuseum Verhalen uit de buurt 17 aug, 12:00
Afbeelding
Uilen CSI Drents-Friese Wold Recreatie & Ontspanning 17 aug, 10:00
Afbeelding
Zomeravondwandeling Aekingerzand op 20 augustus Natuur 15 aug, 15:00