Afbeelding

Persbericht: Gemeente blij met initiatief voor nieuw woon-zorgcomplex in Sneek

Wonen

SNEEK - Ontwikkelaar Dunavast heeft plannen voor het nieuwe woon-zorgcomplex aan de Oppenhuizerweg in Sneek. Een opsteker voor de gemeente Súdwest-Fryslân, die bekijkt of kan worden afgeweken van het bestemmingsplan om de plannen mogelijk te maken.  

Op de hoek van de Oppenhuizerweg en de Maria Louisestraat bevindt zich langs één van de stadsentrees van Sneek een verlaten bedrijfslocatie. Eerder huisden hier een garagebedrijf en een verkoper van scooters en motoren. Sinds het pand leeg staat is de locatie, samen met het tegenovergelegen Flexaterrein, een doorn in het oog. Daar komt voor beide terreinen verandering in.

“Er worden hier mooie ontwikkelingen voorbereid met een supermarkt en appartementen aan de ene kant en een woon-zorgcomplex aan de overkant. Daarnaast kijken we naar de inrichting van de weg tussen beide. Ik kijk uit naar de realisering, dat wordt een enorme kwaliteitsslag voor deze entree”, zegt wethouder Bauke Dam.

Woonzorgcomplex met 32 onzelfstandige woningen

Initiatiefnemer en ontwikkelaar Dunavast wil het bedrijfsperceel aan de Oppenhuizerweg transformeren naar een woon-zorgfunctie, een kleinschalig complex met 24-uurszorg voor een zorgpartij. Het woon-zorgcomplex zal in totaal bestaan uit 32 onzelfstandige wooneenheden en gemeenschappelijke voorzieningen. Alle bestaande bebouwing binnen het plangebied wordt gesloopt.

“We zijn ontzettend blij met deze ontwikkeling. Er is veel vraag naar kwalitatieve woonzorgwoningen. Zo’n ontwikkeling draagt bij aan de opgave die we hebben. Uiteindelijk draait het erom dat iedereen kan wonen hoe en waar hij of zij wil. En als dat door een bepaalde beperking of aandoening niet lukt, dan is het mooi als er fijne woonplekken zijn waar je de juiste zorg krijgt”, aldus Dam.

Gemeente wil afwijken van het bestemmingsplan

Op het terrein ligt de bestemming ‘Garagebedrijf met bijbehorende erven’. Daarom kan het plan niet zomaar worden uitgevoerd. Om het woon-zorgcomplex te kunnen realiseren, is een besluit van de gemeente nodig, een zogenaamd projectafwijkingsbesluit. Met zo’n besluit moet ook de gemeenteraad instemmen. Eind september wordt het initiatief besproken tijdens de gemeenteraadsvergadering. Vervolgens zal het college van Súdwest-Fryslân inwoners en andere belanghebbenden de kans geven om te reageren op het plan. Daarna neemt het college een besluit. 

Aart Jan Vedoold, directeur van Dunavast, is te spreken over deze stap in de procedure: “Met het plan, ontworpen door architectenbureau ARCOM, kunnen we een mooie duurzame invulling realiseren die naadloos past binnen de bestaande omgeving. Wij zijn erg blij dat we op deze wijze ruimte kunnen maken zodat mensen die zorg nodig hebben op deze mooie plek kunnen wonen.”

Afbeelding
Expositie GOLD! - Bert van Santen bij Galerie Bax Kunst Evenement 1 uur geleden
Afbeelding
Thuisopticiens Friesland brengt oogzorg naar u toe! Zorg & Welzijn 3 uur geleden
Afbeelding
Op zoek naar het gezondste bedrijf van Fryslân Gezondheid 18 uur geleden
Afbeelding
Tryater halverwege ‘uitverkocht’ voor Swimbad Cultuur 20 apr, 17:00
Afbeelding
Dovida Friesland: Persoonlijke thuiszorg in uw vertrouwde omgeving Zorg & Welzijn 20 apr, 15:00
Afbeelding
Lidl Sneek heropent vrijdag Algemeen 20 apr, 11:07
Afbeelding
Club Caffemed Leeuwarden: Dagbesteding voor mensen met dementie Zorg & Welzijn 20 apr, 08:00
Afbeelding
Ouderenbonden: teken de petitie en maak gordelroosvaccinatie voor grotere groep gratis Zorg & Welzijn 18 apr, 15:00